Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-23 17:00

Spotkanie z Krzysztofem Baranowskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Baranowskim w ramach cyklu „Opowieści z podróży”.

 

KIEDY: 23 maja 2024 r. [czwartek], godz. 17.00

GDZIE: Budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie rozpoczyna realizację projektu „Opowieści z podróży” dofinansowanego w ramach programu Promocja czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

„Opowieści z podróży” to cykl spotkań autorskich z reportażystami, podróżnikami i globtroterami, którzy poprzez swoje książki i zawarte w nich historie pokazują nam świat i pomagają odkrywać jego fascynującą różnorodność. Będziemy rozmawiać o bliższych i dalszych wyprawach, o byciu w drodze, o miejscach, do których być może nigdy nie uda nam się trafić osobiście. Spotkania będą odbywać się w agendach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie od maja do listopada 2024 roku.

 

Pierwszym gościem w ramach cyklu „Opowieści z podróży” będzie Krzysztof Baranowski  –urodzony 26 czerwca 1938 roku żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, filmowiec, autor ponad 20 książek propagujących żeglarstwo (m.in. „Kapitan kuk”, „Droga na Horn”, „Dom pod żaglami”, „Praktyka oceaniczna”, „Zapiski najemnego żeglarza”, „Samotny żeglarz”, „Drugi raz dookoła świata”, „Bujanie w morskiej pianie”, „Uczucia oceaniczne”, „Żegluga oceaniczna”). Twórca słynnej Szkoły pod Żaglami łączącej naukę żeglowania z nauką zgodną z programem określonej klasy szkolnej i inicjator budowy legendarnych żaglowców „Pogoria” i „Fryderyk Chopin”. Pierwszy Polak, który dwukrotnie opłynął w samotności kulę ziemską: w latach 1972-73 drogą na Horn pokonując 35 424 mil morskich na trasie Newport - Kapsztad - Hobart (Tasmania) - Stanley (Falklandy) - Plymouth oraz w latach 1999-2000 trasą równikową, której szlak prowadził przez Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Kanał Panamski, Tahiti, Australię, Seszele, Morze Czerwone i Morze Śródziemne.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa