Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-16 - 2024-05-31

Zapisy na wakacyjny Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” w Rzeszowie

Tradycyjnie w okresie wakacyjnym w Rzeszowie odbędzie się Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International”, który poprowadzą nauczyciele z partnerskiego miasta Buffalo. Inicjatywa adresowana jest do młodzieży oraz dorosłych, a organizatorzy gwarantują dwa tygodnie intensywnej i przyjemnej nauki języka angielskiego w obecności native speakerów z USA. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzone są do dnia 31 maja 2024 roku.

 

Kurs Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” to wieloletnie przedsięwzięcie realizowane w ramach partnerskiej współpracy miasta Buffalo i Rzeszowa. Za przygotowanie i prowadzenie corocznego kursu dla młodzieży oraz dorosłych odpowiedzialna jest grupa amerykańskich wolontariuszy, którzy każdego roku przylatują do stolicy Podkarpacia,
by w rozrywkowy i konstruktywny sposób uczyć języka angielskiego oraz przekazywać wiedzę na temat wielu dziedzin życia mieszkańców USA.

 

Tegoroczna edycja dwutygodniowego kursu odbędzie się w dniach 8 – 20 lipca 2024 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie zlokalizowanym przy ul. Spytka Ligęzy 12. Organizatorzy zapraszają na kurs całodzienny dla młodzieży 13+ w wymiarze 60 godzin zegarowych oraz kurs wieczorowy dla dorosłych w wymiarze 40 godzin zegarowych. Wszystkie zajęcia będą odbywać się wyłącznie w języku angielskim na podstawie tematycznego podręcznika opracowanego przez prowadzących kurs nauczycieli z Buffalo.

 

Organizatorami XXXI Kursu Języka Angielskiego i Kultury Amerykańskiej „Pomost International” są: Stowarzyszenie Pomost International w Buffalo (USA), Urząd Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury oraz Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, a zapisy prowadzone są do dnia 31 maja 2024 roku lub wyczerpania limitu wolnych miejsc. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dotyczące kosztu udziału dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa