Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-17 - 2024-07-31

Wystawa malarstwa CARPE NOCTEM - Jan Szczepkowski

Wystawa malarstwa CARPE NOCTEM - Jan Szczepkowski – 17 maja 2024 r – 31 lipca 2024 r.

 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Jana Szczepkowskiego zatytułowanej: „CARPE NOCTEM" w dniu 17 maja 2024 r. o godzinie 18.00 w artystycznej Galerii Integracyjnej Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Rzeszowie przy ulicy Krakowskiej 289.

Wystawa będzie czynna do 31 lipca 2024 r. 

...„Malarstwo Jana Szczepkowskiego przenosi widza w tajemniczy świat pełen refleksji i nastrojów. Wnikliwie studiując jego dzieła, odkrywamy warstwy symboliki, które prowokują naszą wyobraźnię i zachęcają do kontemplacji. Szczepkowski mistrzowsko posługuje się technikami światła i cienia, tworząc nastrojowe kompozycje. Jego paleta kolorów jest subtelna, często skupiająca się na stonowanych odcieniach, co nadaje obrazom głębi i tajemniczości. Malarstwo Jana Szczepkowskiego jest ponadczasowe i uniwersalne. Jego prace mają moc oddziaływania na widza, zapraszając go do wniknięcia w głąb siebie i zastanowienia się nad głębszymi znaczeniami życia. To sztuka, która skłania do refleksji i poszukiwania, pozwala nam odkrywać nowe aspekty naszej egzystencji i wpływa na naszą percepcję świata.".....


„Lubię tajemnice. Zagadki pociągają mnie bardziej niż ich rozwiązania. Każdy z moich obrazów powstał z inspiracji osobliwym układem postaci i przedmiotów. To zawsze jest początek nowej, jeszcze nie odkrytej historii, która powoli objawia się na płótnie. Nie sądzę, abym sam mógł poznać ją i zrozumieć do końca. Czasami wydaje mi się, że prawdziwą przyjemność z malarstwa możemy czerpać tylko wtedy, gdy oprzemy się pokusie rozszyfrowania każdej tajemnicy."

Jan Szczepkowski

Mecenas Galerii Integracyjnej PDK OIIB – firma TEXOM

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa