Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-08 - 2024-11-30

Konkurs Free30 !

Free30 szansą dla młodych zespołów muzycznych- wypełnij formularz i zdobądź darmowe godziny w profesjonalnym Estrada Studio! Na zgłoszenia czekamy do końca lutego.

 

Estrada Rzeszowska poprzez konkurs Free30 oferuje debiutującym zespołom muzycznych, które chcą wydać własny materiał bez wkładu finansowego, swoje profesjonalne studio nagraniowe. Najlepsi mogą również otrzymać propozycję zagrania koncertu na imprezach, który pozwoli na dotarcie do nowych fanów. Nagrodę główną w każdym etapie konkursu stanowi 30 godzin na nagranie, miks i  mastering oraz wsparcie realizatora dźwięku. 

Organizator może ufundować nagrodę specjalną w każdej edycji konkursu, którą stanowi koncert kameralny zorganizowany w studio nagraniowym ESTRADA STUDIO połączony z transmisją live
w Estradaversum  (https://www.spatial.io/s/Estradaversum-Plaza-657797e0c1062401f4718e70?share=5380691342076533442)

 

Zasady udziału we Free30 są bardzo proste: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, podać skład zespołu, napisać krótkie bio, dołączyć fotografię, która będzie wykorzystywana w celach promocyjnych i co najważniejsze- od jednego do trzech utworów w formacie MP3, na podstawie których komisja konkursowa zdecyduje o przyznaniu nagrody. 

 

Nabór do konkursu trwa praktycznie cały rok i jest podzielony na cztery etapy:

• od stycznia do marca (zgłoszenia można wysyłać od stycznia do lutego),

• od kwietnia do czerwca (zgłoszenia można wysyłać od kwietnia do maja),

• od lipca do września (zgłoszenia można wysyłać od lipca do sierpnia),

• od października do grudnia (zgłoszenia można wysyłać od października do listopada). 

 

Estrada Studio mieści się w zabytkowym budynku Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24. Pomieszczenia studyjne zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o jak najlepszym odizolowaniu od otaczającego świata. Praktycznie powstały one wewnątrz istniejących ścian budynku i zostały odseparowane od nich przy pomocy materiałów izolujących drgania i hałas napływające z zewnątrz
i niwelujące głośne dźwięki ze studia. Live Room, Dead Room i Control Room to trzy osobne przestrzenie o odmiennych właściwościach akustycznych.

  • Live Room - jest przystosowany do rejestracji instrumentów wymagających dużej ilości odpowiedzi pomieszczenia. Dźwięk z instrumentu odbija się od ścian, podłogi i sufitu i powraca do mikrofonu w postaci przyjemnego, naturalnego pogłosu. Tutaj nagrywamy zazwyczaj perkusję i instrumenty perkusyjne, gitary akustyczne, instrumenty smyczkowe, dęte i grupowe wokale.
  • Dead Room - to z kolei pomieszczenie, w którym dźwięk zostaje wchłonięty przez otaczające ściany, dając przez to możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni akustycznej w późniejszych etapach produkcji nagrania. Tutaj nagrywa się wokale i głośne wzmacniacze gitarowe.
  • Control Room - to miejsce, w którym znajduje się większość sprzętu potrzebnego do rejestracji dźwięku. Przypomina dobrze zaaranżowane wnętrze zwykłego pokoju, w którym wypoczywamy i słuchamy muzyki.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: https://studio.estrada.rzeszow.pl/studio-nagran/konkursy/

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa