Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-09 18:00

Wersaż wystawy "Pakucień"

Rzeszowskie Piwnice serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy pt. "Pakucień" autorstwa Patrycji Kuczek tworzącej pod pseudonimem PAKUCZE w dniu 9 maja 2024 o godz. 18:00.

 

Na wystawie prezentowanej w Rzeszowskich Piwnicach artystka zaprezentuje najnowsze prace malarskie z cyklu „Pakucień”. Cień mnie fascynuje, poszerza, wydłuża, goni i definiuje. Jest milczący i cichy, w swoim geście nieograniczony, nieoczywisty. Jest częścią mnie, idzie ze mną w parze. Bezszelestny i widywany tylko ze światłem. Otula mnie za dnia i pozostawia samą w ciemności.

 

Malarstwo stanowi środek na wyrażenie siebie oraz emocji, które w danej chwili towarzyszą autorce. "Moje obrazy przedstawiają pewną konfigurację elementów rzeczywistości malarskiej, składającej się na jedną formę jako coś jednolitego, a zarazem sumę części. Coś na wzór sklejonych ze sobą elementów tworzących jedną całość." - Patrycja Kuczek

 

Wernisaż: 9.05.2024, godz. 18:00

Termin wystawy: 9-31.05.2024

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/3zwJpS6zJ

 

Patrycja Kuczek - Mieszkam i tworzę w Łańcucie pod pseudonimem PAKUCZE. W 2015 roku ukończyłam studia na Wydziale Sztuk Wizualnych w Rzeszowie, gdzie uzyskałam dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. UR Antoniego Nikla, prof. UR Marka Olszyńskiego, prof. UR Marka Pokrywki.


Jestem uczestniczką plenerów oraz wystaw. Moje obrazy są transpozycją rzeczywistości na formy geometryczne, bliżej nie określone. W centrum zainteresowania jest przedmiot, faktura, człowiek i natura. Poprzez uzyskanie rytmiczności tkanki malarskiej próbuję uporządkować rzeczywistość, pragnąc zbudować świat, który nazwałabym „idealnym”. Kombinacja form składających się na figurę pozwala na realizację moich założeń formalnych i pomysłów odnośnie kształtu, przy równoczesnym zachowaniu cech rzeczywistości.

 

Zobacz prace artystki
Facebook: https://www.facebook.com/pakucze
Instagram: @pakucze

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa