Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-13 16:00

Erasmus+ Hola, Barcelona! Obrazki z podróży do stolicy Katalonii

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z uczestniczkami programu Erasmus+ Hola, Barcelona! Obrazki z podróży do stolicy Katalonii.

 

KIEDY: 13 maja 2024 r., godz. 16.00

GDZIE: Filia nr 4, ul. Ofiar Katynia 15

 

Katalończycy podkreślają, że Barcelona to największe na świecie muzeum pod gołym niebem. Spacery po modernistycznej dzielnicy Eixample czy niezwykłej Barri Gòtic pełnej wąskich uliczek dostarczają mnóstwa wrażeń estetycznych. Podobnie niezwykłe chwile można spędzić w muzeach i instytucjach kultury, jak Museu Nacional d’Art de Catalunya (tu znajdują się dwa obrazy polskiej malarki Meli Muter), Museu Picasso de Barcelona, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Moco Museu czy Palau de la Música Catalana, secesyjnej perle architektonicznej. W Barcelonie mieści się również Biblioteca Gabriel García Márquez. Według International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA – była to najlepsza na świecie biblioteka publiczna w 2023 roku.

 

O tym i innych obliczach Barcelony opowiedzą Barbara Pawlikowska i Iwona Wojtowicz z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, uczestniczki programu Erasmus+.

 

Warto dodać, że wyjazd do Barcelony był częścią projektu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie: „Biblioteka – piękno w różnorodności”, który został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+, otrzymując dofinasowanie w wysokości 24883 euro.

 

Projekt jest realizowany przez okres 18 miesięcy: 09.2023–02.2025.

 

Zaplanowane w projekcie działania przyczynią się do zwiększenia kompetencji kadry biblioteki, uczestnicy – pracownicy Biblioteki, podniosą swoje kompetencje językowe, nawiążą współpracę międzynarodową, wzmocnią europejski wymiar instytucji, zwiększą różnorodność oferty edukacji dorosłych.

Celowo wybrane zostały różne kierunki kształcenia: Włochy – Florencja, Hiszpania – Barcelona, Malta – Valletta oraz Irlandia – Dublin.

 

W najbliższym czasie będziemy informować o kolejnych spotkaniach upowszechniających rezultaty projektu – informuje koordynatorka projektu – Natalia Szwedo.

 

„Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji Programu Erasmus+. Unia Europejska ani podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.

 

 

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa