Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-03 - 2024-05-09

Repertuar i wydarzenia Kina za Rogiem Cafe 03.05 - 09.05

7.05 godz. 18:30 Nie lubię poniedziałku - WTOREK Z KLASYKĄ

Absurdy ery wczesnego Gierka na wesoło. Kolejny poniedziałek w Warszawie: w przedszkolu różyczka, a w biurze matrymonialnym manko - brakuje cudzoziemca, za to jest komplet nieśmiałych z kompleksami. Delegat GS-u nie może kupić części do kombajnu, ale rzucili papier toaletowy, więc ludzie chodzą obwieszeni rolkami niczym trofeami myśliwskimi. Windy się psują, za to otwierają nową "tysiąclatkę". Absurd goni absurd, ale w końcu wszystkie problemy jakoś udaje się rozwiązać... tyle że już bliżej wtorku.

Kultowa polska komedia ze znakomitą obsadą i niezapomnianymi scenami, z rajdem Bohdana Łazuki po torach tramwajowych na czele.

*** Wtorek z klasyką - cykliczne spotkania w Kinie za Rogiem, w ramach których przypominamy kultowe, wybitne lub nagradzane polskie produkcje. 

 

8.05.2024 godz. 18:30 Głęboka czerwień - Giallo all'italiana i FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Ostatni seans przed nami! Wielka gratka dla fanów kryminałów i koneserów włoskiego kina i seans połączony z prelekcją oraz dyskusją.

Popularny, głównie w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, nurt nazwany giallo to krwawe kryminały wzorowane po części na tanich powieściach sensacyjnych oraz filmach Alfreda Hitchcocka. Filmy giallo często były cenzurowane lub zakazane w wielu krajach ze względu na efekty gore i sceny przemocy. Dziś gatunek ten w zasadzie nie istnieje, zastąpiony został przez amerykańską odmianę – slasher. Dlatego widzowie Kina za Rogiem Cafe będą mieli jedyną okazję zobaczyć filmy legendarnych twórców gatunku m.in. Dario Argento, Lucio Fulci, Mario Bava na dużym ekranie! Nie przegapcie!

GŁĘBOKA CZERWIEŃ Profondo rosso (Dario Argento, 1975) - legendarny film z fenomenalną muzyką zespołu Goblin.

Helga Ulmann (Macha Méril) jest niemiecką telepatką, która udaje się do Rzymu na konferencję poświęconą zjawiskom paranormalnym. Podczas swojego występu kobieta wpada w panikę, ponieważ wyczuwa na sali obecność psychopatycznego mordercy. Pokaz zostaje przerwany, a jeszcze tego samego wieczoru Helga zostaje zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Przypadkowym świadkiem zbrodni jest pianista Marcus Daly (David Hemmings). Razem z zaangażowaną w sprawę dziennikarką Gianną Brezzi (Daria Nicolodi) postanawia na własną rękę rozwiązać zagadkę śmierci kobiety. Wkrótce dochodzi do kolejnego zabójstwa…

Wydarzenie realizowane jest we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie, a jego kuratorem jest Stanisław Bardadin.

 

PREMIERY KzR Cafe

VIKA!  - DJ Vika ma lat 84. A tak naprawdę to co najmniej o połowę mniej. Jest najstarszą DJ w Polsce, a i pewnie na świecie. Spełnia się nie tylko na dyskotekach w rytmie transowej muzyki, dotrzymując kroku młodym didżejom, ale działa też na rzecz seniorów, przekonując ich, że wiek to tylko liczba, a nie stan ducha.

Film Agnieszki Zwiefki to rysowany z czułością, ale bynajmniej nie przesłodzony portret starszej pani, która postanowiła nie starzeć się jako paprotka w oknie, tylko rzucać wyzwania życiu, własnym słabościom i ograniczeniom, i nie tylko czerpać z tego radość, ale też zarażać nią innych.

Twórcy filmu zadedykowali go „(…) srebrnemu pokoleniu, naszym ojcom i dziadkom. I nam samym - w przyszłości”.

 

8.05, 17:00 - 20:00 Klub gry AWALE ISE OGIURO w Kinie za Rogiem Cafe

Kino za Rogiem Cafe i oraz Fundacja Człowiek taki jak Ty zapraszają na klub gry #AWALE ISE OGIURO, spotkania odbywające się w każdą drugą środę miesiąca. 

Awale, zwana również Oware, Wari, Kalaha czyli Mankala to jedna z najstarszych rozrywek świata. Gry z rodziny mankala są znane w Afryce od czasów neolitu, przez co uważane są za typowo afrykańskie. Na przestrzeni dziejów każde plemię miało z tą grą styczność, a w wielu przypadkach uważano ją za świętość. Nikt dokładnie nie potrafi określić wieku gry, ale wiadomo, że sięga ona kilku tysięcy lat.

Klub graczy #Awale jest jednym z wielu filarów działalności fundacji Człowiek taki jak TY, która ma na celu rozpowszechnianie kultury afrykańskiej i zrzeszanie jej sympatyków.

Podczas spotkań w Kinie za Rogiem Cafe będzie można poznać zasady gry i zagrać w nią, posłuchać afrykańskiej muzyki i porozmawiać o Afryce.

Wstęp wolny.

 

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 3.-9.05

3.05 PIĄTEK

11:00 Baśnie i bajki polskie.Król kruków, Paweł i Gaweł, Warszawska Syrenka

12:30 Historia żółtej ciżemki

14:00 Detektyw Bruno

16:00 Chłopi

18:00 Vika! - premiera KzR Cafe

19:30 Doppelganger. Sobowtór

 

4.05 SOBOTA 

11:00 Ernest i Celestyna. Misja muzyka

12:30 O psie, który jeździł koleją

14:20 Tarapaty 2

16:00 Małżeństwo na skróty 

17:40 (Nie)długo i szczęśliwie 

19:30 Gra szpiegów

 

5.05 NIEDZIELA

11:00 Wiking Tappi 1

12:00 Był sobie pies 2

14:00 Chłopi

16:30 Vika! - premiera KzR Cafe

18:00 seans prywatny

 

6.05 PONIEDZIAŁEK

16:20 O psie, który jeździł koleją

18:00 seans prywatny

 

7.05  WTOREK

16:30 (Nie)długo i szczęśliwie 

18:30 Nie lubię poniedziałku - WTOREK Z KLASYKĄ

 

8.05 ŚRODA 

10:00 seans szkolny

16:00 Doppelganger. Sobowtór

18:30 Głęboka czerwień - cykl GIALLO ALL'ITALIANA - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

KINOKAWIARNIA

17:00 - 20:00 Klub gry AWALE ISE OGIURO

 

9.05 CZWARTEK

16:30 Małżeństwo na skróty 

18:30 Vika! - premiera KzR Cafe -  CZWARTEK Z DOKUMENTEM

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa