Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-01 - 2024-05-03

MUSICAL #JULIA

Fundacja Artysta zaprasza na wyjątkowy musical „#Julia”. 10 osobowy chór, 12 osobowa orkiestra wraz z dyrygentem oraz 120 młodych artystów na jednej scenie!

 

Terminy spektakli:

- 1 maja 2024 r.: godz. 19:00

- 2 maja 2024 r.: godz. 15:30, 19:00

- 3 maja 2024 r.: godz. 12:00, 15:30, 19:00

 

Miejsce: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

 

„#Julia" to energiczny musical pełen niespodzianek, bazujący na dramacie Williama Szekspira "Romeo i Julia” oraz broadwayowskim hicie “& Juliet”. Spektakl przenosi widzów do alternatywnej rzeczywistości "Romeo i Julii", odwraca schematy i odpowiada na pytanie: co by się stało, gdyby Julia jednak nie umarła?

 

Akcja rozpoczyna się w kulminacyjnym momencie oryginalnej sztuki, gdy Julia orientuje się, że jej ukochany Romeo nie żyje. Wbrew historii Szekspira nasza bohaterka postanawia jednak, że nie pójdzie w ślady Romea. Decyduje się rozpocząć wszystko od nowa, odnajduje w sobie siłę do walki o siebie, swoje szczęście i wyrusza w podróż ku samostanowieniu.

 

Ścieżka dźwiękowa spektaklu to dobrze znane wszystkim polskie i zagraniczne przeboje ostatnich lat w nowych, zaskakujących aranżacjach. Piosenki z repertuaru takich artystów jak Britney Spears, Katy Perry, Sanah czy Kayah wprowadzają dodatkowy wymiar do historii, tworząc zaskakujące połączenie między klasyką a współczesnością.

 

„#Julia” to nie tylko reinterpretacja klasycznej historii miłosnej, ale także manifest nowego pokolenia, które odważnie kroczy w stronę świadomego wyboru swojego losu, przy dźwiękach muzyki pop jako towarzyszki tej niezwykłej podróży.

 

Bilety na spektakl znajdują się pod adresem: bilety.akademiaartysta.pl

 

MUSICAL #JULIA REALIZOWANY JEST W RAMACH ZADANIA PN. WARSZTATY Z SZEKSPIREM W TLE W RAMACH PROGRAMU CAŁOROCZNA DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa