Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-05-02

Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego

Już tradycyjnie, bo po raz trzeci, w Rzeszowie będziemy świętować Dzień Flagi RP. 2 maja w zamkowej fosie gdzie odbędzie się Podkarpacki Festiwal Patriotyczny im. mjr. Adama Kowalskiego 2024. Wydarzenie rozpocznie przemarsz z rzeszowskiego rynku z Orkiestrą Wojskową w Rzeszowie pod scenę w fosie Zamku. Po odśpiewaniu hymnu czeka nas wiele atrakcji. Na festiwalowej scenie wystąpią młodzi artyści – uczniowie Dominika Kindrat Vocal Studio, a także Robert Uchwat. Po południu w koncercie pn.: „Naprzód do boju żołnierze” zobaczymy i usłyszymy solistów i grupy artystyczne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

 

Gwoździem programu artystycznego będzie koncert „Niepodległej” w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej z zespołem oraz gościnnym udziałem Marcina Sójki. Znani i cenieni wokaliści wykonają najpiękniejsze piosenki patriotyczne. Podczas koncertu usłyszymy też wiersze mjr. Adama Kowalskiego w melorecytacjach Mateusza Witczuka.

 

Całość zamknie plenerowy pokaz filmu „Powstaniec 1863”. 

 

Festiwalowi towarzyszy tradycyjnie Rzeszowski Turniej Rycerski Zakonu Rycerzu Boju Dnia Ostatniego, a także stoiska militarne i historyczne.

 

Organizatorem Festiwalu jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Festiwal sfinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa