Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-04-22 - 2024-04-26

Drugie życie mebli na festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Rzeszowa oraz lokalne firmy do wzięcia udziału w nowej ekologicznej inicjatywie pod nazwą „Drugie życie mebli”. Jej celem jest stworzenie strefy chillout podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”. Zgłoszenia prowadzone są do dnia 26 kwietnia 2024 roku.

 

„Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” to ogólnopolski festiwal muzyczny połączony z rodzinnym piknikiem ekologicznym. Nieodłącznym elementem każdej edycji jest strefa chillout, w której stworzenie mogą włączyć się w tym roku także sami mieszkańcy Rzeszowa oraz lokalne firmy. Wszystko w myśl coraz popularniejszej idei „zero waste”, której celem jest bardziej świadome gospodarowanie odpadami.

 

Akcja „Drugie życie mebli” wpisuje się w proekologiczną misję „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu”, która od 2021 roku jest przewodnim założeniem corocznego wydarzenia. W ramach akcji prowadzona jest zbiórka niechcianych lub niepotrzebnych mebli, które pomogą organizatorom w stworzeniu przyjaznej i inspirującej strefy chillout. Swoją szansę na drugie życie zyskać mogą krzesła, stoły, pufy oraz inne domowe lub biurowe meble.

 

Wszystkie osoby i firmy zainteresowane wzięciem udziału w akcji „Drugie życie mebli” mogą dokonać zgłoszenia elektronicznego z załączonymi zdjęciami do dnia 26 kwietnia 2024 roku. Wszystkie przedmioty zostaną starannie ocenione, a wybrane meble odebrane przez Rzeszowski Dom Kultury w dogodnym dla obu stron terminie. Regulamin akcji i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa