Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-04-17 17:00

Spotkanie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie, przewodnikiem po Odessie, Kijowie i czarnobylskiej strefe wykluczenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Borysem Tynką – autorem książek o Ukrainie, certyfikowanym przewodnikiem po Odessie, Kijowie i czarnobylskiej strefie wykluczenia.

 

[MIEJSCE]           Budynek Główny WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

[TERMIN]            17 kwietnia 2024 r., godz. 17.00

 

 

Borys Tynka – ogromny pasjonat Ukrainy, jest jedynym Polakiem, który ukończył specjalistyczny kurs przewodnicki po czarnobylskiej strefie wykluczenia. Kilka ostatnich lat poświęcił na organizację wypoczynku polskich turystów w Ukrainie, głównie we Lwowie, Kijowie i ukochanej Odessie.

 

30 października 2020 r. został wyznaczony przez specjalną komisję Departamentu Kultury i Turystyki Odessy na symboliczne stanowisko Ambasadora Odessy w Polsce. Jest to tytuł honorowy, jednak wiąże się z promocją miasta w Polsce, co autor z nieustającą pasją realizuje.

 

Po wybuchu wojny w Ukrainie w Odessie przebywał od 23 lutego 2022 roku. Przez kolejne trzy miesiące zajmował się na miejscu organizacją pomocy humanitarnej z Polski, apelował również o nią występując w polskich mediach.*

 

Podczas spotkania autorskiego w Rzeszowie opowie o swoich książkach, o trudnych miesiącach wojny, oraz o Odessie, która kilka wieków temu było niewielką tatarską warownią, a przed wojną przyciągała tysiące turystów swoją specyfiką i kolorytem.

 

*źródło: FOLIO, citart.pl

 

 

Wstęp wolny.

Spotkanie zorganizowane w ramach Przestrzeni Książki Ukraińskiej.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0391600°N, 22.0000027°E

 

Do pobrania: grafika promująca wydarzenie.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa