Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-04-11 19:00

Ilona Damięcka Trio & Mateusz Smoczyński z cyklu Czwartki Jazzowe – kontynuacja

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na koncert Ilona Damięcka Trio & Mateusz Smoczyński z cyklu Czwartki Jazzowe - kontynuacja, który odbędzie się 11 kwietnia o godz. 19:00 w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie.

 

 

KIEDY: 11.04.2024 r. godz. 19:00

GDZIE: Wojewódki Dom Kultury w Rzeszowie

 

Ilona Damięcka Trio & Mateusz Smoczyński zagrają muzykę z ostatniej płyty artystki pt. „HOPE”. Muzyka z tego albumu jest muzyką ilustracyjną. Począwszy od pierwszego utworu „The Sea”, a kończąc na wokalnym „Ten Four” album przepełniony jest w większości minimalizmem i subtelnym ciepłym brzmieniem. Na płycie pojawia się też ukłon w stronę wielkiego mistrza Tomasza Stańki i jedną kompozycję Ilona Damięcka dedykuje właśnie Jemu.

 

 Ilona Damięcka - polska pianistka jazzowa, wokalistka i kompozytorka. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Artystka ma w swoim dorobku artystycznym pięć płyt, w tym dwie autorskie. Współpracowała z najwybitniejszymi polskimi muzykami oraz z muzykami z Danii i Włoch. Wystąpiła na Festiwalu Jazzonalia 2023 z Big Bandem jako pierwsza polska wokalistka i pianistka w historii polskiej muzyki jazzowej. Ilona Damięcka porusza się w środkowym nurcie jazzu, a także w muzyce free jazzowej. Jak ktoś napisał: „piękna, zdolna, wrażliwa, o ciepłej barwie głosu”.

 

Mateusz Smoczyński – skrzypek jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zwycięzca II Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. W rankingu Jazz Top magazynu Jazz Forum wielokrotnie uznawany za jazzowego skrzypka roku. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Na swoim koncie ma wiele uznanych projektów oraz ponad sto nagranych płyt. Jest liderem kwintetu, członkiem New Trio oraz współzałożycielem Atom String Quartet, z którym w roku 2011 wygrał konkurs Bielskiej Zadymki Jazzowej oraz przez 10 lat działalności otrzymał cztery Fryderyki (po dwa w kategoriach muzyki poważnej i jazzowej). W latach 2012-2016 Mateusz Smoczyński był pierwszym skrzypkiem w amerykańskim Turtle Island Quartet (zdobywcy dwóch nagród Grammy).

 

Skład zespołu:

Ilona Damięcka – fortepian, wokal

Mateusz Smoczyński – skrzypce

Michał Jaros – kontrabas

Krzysztof Szmańda – perkusja

 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie WDK.

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa