Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-04-03 18:00

„Żony mundurowych w rękach doktórki od familoków” - spotkanie z Magdaleną Majcher

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie pod hasłem „Żony mundurowych w rękach doktórki od familoków”, z pisarką Magdaleną Majcher – autorką ponad 30 książek, z których wiele zyskało status bestsellera.

 

KIEDY: 3 kwietnia 2024 r., godz. 18.00

GDZIE: Budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13

 

WSTĘP WOLNY!

 

Magdalena Majcher (ur. 1990) – autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad trzydzieści książek, z których wiele zyskało status bestsellera. W swoich powieściach łączy historie kryminalne z wątkami obyczajowymi. Poświęca dużo uwagi współczesnym problemom takim jak przemoc domowa i seksualna, choroby oraz zaburzenia psychiczne, wykluczenia, prześladowania, hejt i inne.

 

Do jej najbardziej znanych tytułów zaliczają się przede wszystkim oparte na prawdziwych historiach powieści z gatunku true crime: „Mocna więź” (W.A.B. 2021, nominacja do Książki Roku Lubimy Czytać) czy „Małe zbrodnie” (W.A.B. 2022, Nagroda Best Audio Empik Go, nominacja do Bestsellerów Empiku).

 

Jak sama przyznaje, jest człowiekiem drogi. Podróżowanie to, obok literatury, jej druga pasja i sposób na życie. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, pogodzie, literaturze, serialach i piłkarskiej reprezentacji. Mieszka w Katowicach.

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa