Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-03-29 - 2024-04-04

Repertuar i wydarzenia Kina za Rogiem Cafe 29.03 - 04.04

W okresie Wielkiejnocy Kino za Rogiem Café w piątek czynne jest krócej - do 20:00, nieczynne jest od soboty do poniedziałku włącznie, i według regularnego trybu wracamy od wtorku. 

 

12.Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji O!PLA  - tylko w Kinie za Rogiem Cafe!

Kino za Rogiem Cafe jako lokalny organizator zaprasza do udziału w OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU ANIMACJI “O!PLA”

 „O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”, ale też „Oh! People Love Animation” i jest inicjatywą mającą na celu promocję polskiej animacji oraz nawiązania relacji z polskim widzem (w każdym wieku!). 

🎞️ Kino za Rogiem Cafe rozumiejąc, że autorska animacja to ważny i wciąż rozwijający się element Polskiej Kinematografii zaprasza na miesiąc z O!PLA. W kwietniu pokażemy animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a każdy seans połączony jest z głosowaniem, w którym Widzowie stają się Jury i mogą wyrazić opinię o produkcjach.

Do uczestnictwa w kwietniowych pokazach jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki zapraszamy niezależnie od wieku, samodzielnie lub w grupie zorganizowanej. 

 

KONKURS TERAZ DZIECI MAJA GŁOS! (TDMG!):

🎥 PROGRAM PRZEDSZKOLNY 3-6 LAT: 8 FILMÓW = ok. 44'

https://polskaanimacja.wordpress.com/przedszkolna_24/   

🎥 PROGRAM WCZESNOSZKOLNY 6-11 LAT: 6 FILMÓW = ok. 62'

https://polskaanimacja.wordpress.com/wczesnoszkolna_24/  

🎥 PROGRAM SZKOLNY 12 - 15 LAT: 7 FILMÓW = ok. 60' 

https://polskaanimacja.wordpress.com/szkolna_24/  

🎥 PROGRAM SPECJALNY: ANIMOWANA HISTORIA BEZ HISTERII 14- 18 LAT (7-8 SP + LO): 5 FILMÓW = ok. 81' 

https://polskaanimacja.wordpress.com/animowana-historia-bez-histerii/

🎟️ BILETY: 12zł 

 

KONKURS GŁÓWNY SKIEROWANY DO WIDZÓW 16+, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DO DOROSŁYCH:

🎥 PRODUCENCKA - filmy o największym budżecie zrealizowane w wytwórniach/studiach filmowych. CZAS TRWANIA PROGRAMU: ok. 84' (7 filmów)

https://polskaanimacja.wordpress.com/producencka_24/

🎥 STUDENCKA - filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych i filmowych.  CZAS TRWANIA PROGRAMU: ok. 66' (10 filmów)  

https://polskaanimacja.wordpress.com/studencka_24/

🎥 OFF&GO! - filmy w pełni niezależne, powstałe poza szkołą/systemem producenckim i grantowym, a także filmy zrealizowane przez amatorów, w tym powstałe w ramach warsztatów animacji skierowanych do DOROSŁYCH amatorów.  CZAS TRWANIA PROGRAMU: ok. 74' (10 filmów)

https://polskaanimacja.wordpress.com/off-amp-go_24/

🎥 ANIMOWANE FRASZKI I WIDEOKLIPY (program złożony z dwóch kategorii) - set bardzo krótkich, chwytliwych i zaskakujących filmów animowanych (ANIMOWANE FRASZKI) oraz oficjalne animowane teledyski/wideoklipy. CZAS TRWANIA PROGRAMU: ok. 60' (10 fraszek i 12 wideoklipów)

https://polskaanimacja.wordpress.com/animowane-fraszki_24/

https://polskaanimacja.wordpress.com/animowane-wideoklipy_24/

🎟️ BILETY: 15zł 

 

3.04 gosz. 18:30 Das Alte Gesetz (1923)  - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

"Stare Prawo", to film niemy z roku 1923 w reżyserii pioniera kina niemieckiego Ewalda André Duponta - opowieść o młodym żydowskim chłopaku, który wbrew woli rodziny chce zostać artystą, dołącza do trupy cyrkowej, a wkrótce staje na scenie wiedeńskiego Burgtheater. 

Porównywany do niezwykle popularnego filmu „Śpiewak Jazzbandu”, młodszy o 4 lata film E. A. Duponta to także opowieść o emancypacji od żydowskiej tradycji i pogoni za nowoczesnością. 

Film pokazywany w ramach współpracy z Instytutem Goethego w Krakowie. 

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

 

PREMIERA  

BADMAN - Francuska komedia Philippe’a Lacheau po raz pierwszy w Rzeszowie, premiera tylko w Kinie za Rogiem Cafe

Cedric jest aktorem, ale popularnością cieszy się tylko w swojej rodzinie, i to nie w całej. Wciąż jednak marzy, że los się do niego uśmiechnie i dostanie rolę, która wywinduje go na szczyt. I oto na skutek splotu przypadków dostaje rolę superbohatera Badmana. Nieszczęśliwie niedoszły gwiazdor pierwszego dnia zdjęciowego ulega wypadkowi, na skutek którego traci pamięć i uznaje, że naprawdę jest Badmanem. Odziany w obcisłe rajtuzy i kostium supermana rusza w świat toczyć bezpardonową walkę ze złem. Problem w tym, że zło jest prawdziwe, a jego moce, no cóż, nie do końca…

 

ZAPOWIEDŹ:

5.04. 2024 godz. 18:00-22:00 oraz 6.04.2024 godz. 10:00-22:00 WARSZTATY FILMOWE🎥 "FREE ACTING" w Kinie za Rogiem Café!

Kino za Rogiem Café oraz reżyser Bartłomiej Żmuda zapraszają miłośników filmów do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie WARSZTATÓW FILMOWYCH, tym razem pod nazwą “FREE ACTING”.

 

🎥🎞 Na dwudniowych zajęciach prowadzonych przez docenionego m.in. przez The New York Times Twórcę poznacie tajniki współpracy reżysera z aktorem oraz sposoby filmowania aktora, prawidłowości aktorskiej interpretacji tekstu, jak także różnice między aktorstwem teatralnym, a filmowym. Będzie również część praktyczna, czyli improwizacja aktorska w pracy z reżyserem. 

 

Do udziału zachęcamy osoby pragnące pracować w branży filmowej, niezależnie po której stronie kamery. UWAGA! NA warsztaty można zapisać się, nawet jeśli nie braliście udziału we wcześniejszych zajęciach. 

📜 Każdy z uczestników na zakończenie zajęć otrzyma certyfikat: "Współpraca aktorsko - reżyserska na planie filmowym"

 

📅 Dwudniowe Warsztaty teoretyczne i praktyczne odbędą się: 

piątek 5.04.2024 w godz. 18:00 - 22:00. 

sobota 6.04.2024 w godz. 10:00 - 22:00.

Liczba Uczestników max.: 20 osób. Warunkiem organizacji warsztatów jest zebranie min. 10 osobowej grupy. 

 

🚨 Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko, adres, numer telefonu) na adres mailowy: 📧 📧 oraz dokonanie płatności.

Koszt udziału: 300 zł

Prowadzący: Bartłomiej Żmuda - Absolwent Wydziału Reżyserii na PWSFTviT w Łodzi i autor filmów krótkometrażowych, jak „Barbakan”, które zdobyły wyróżnienia m.in. Grand Prix w Teheranie, Grand Prix w Bukareszcie, Nagrodę Publiczności w Pekinie czy Rio de Janeiro. Jego film dokumentalny „5 Dni Lęku” został wybrany przez The New York Times do serii Op-Docs 2022. Natomiast najnowsza, pełnometrażowa produkcja „Bóg i Wojownicy Lunaparków” wygrała Nagrodę Im. M. Szumowskiego na 62 Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Nagrodę Dziennikarzy na 41 Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2022.

 

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 29.03 - 4.04

29.03 PIĄTEK 

16:30 Chłopi

18:30 Badman - premiera KzR Cafe

 

30.03 SOBOTA

NIECZYNNE

 

31.03 NIEDZIELA 

NIECZYNNE

 

1.04  PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

 

2.04  WTOREK 

17:00 O!PLA - Kategoria ANIMOWANE FRASZKI I WIDEOKLIPY

18:30 O!PLA - Kategoria PRODUCENCKA

 

3.04 ŚRODA

17:00 Badman  - premiera KzR Cafe

18:30 Das Alte Gesetz (1923)  - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

 

4.04 CZWARTEK 

10:30 O!PLA - seans szkolny

16:00 O!PLA - Kategoria STUDENCKA

17:10 O!PLA - Kategoria OFF & GO

18:30  Serce dębu - CZWARTEK Z DOKUMENTEM

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa