Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-03-13 17:00

Spotkanie autorskie z Ireneuszem Staroniem

Wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie zapraszamy na spotkanie autorskie z Ireneuszem Staroniem – literaturoznawcą, krytykiem literackim, pisarzem, doktorem nauk humanistycznych

 

KIEDY: 13 marca 2024 r., godz. 17.00

GDZIE: Budynek WiMBP, ul. Sokoła 13

 

Przesiedlenia kresowiaków z okolic Drohobycza na poniemieckie tereny Dolnego Śląska i wielka historia wpływająca na losy konkretnych osób stały się kanwą poetyckiej powieści „Wzgórze Bzów”.

Jej autor – historyk literatury polskiej XX wieku, wykładowca na Studiach Literacko-Artystycznych UJ, krytyk literacki i prozaik Ireneusz Staroń odwiedzi naszą Bibliotekę w środę, 13 marca o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13.

 

Ireneusz Staroń (1991) – doktor nauk humanistycznych, krytyk, historyk literatury polskiej XX wieku, prozaik, recenzent miesięcznika „Nowe Książki”. Wykłada na Studiach Literacko-Artystycznych UJ. Od 2015 r. juror Nagrody Literackiej Czterech Kolumn. W latach 2021–2022 sekretarz redakcji, a od 2023 r. zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Nowy Napis”.

 

Współautor (wraz z Pauliną Subocz-Białek) książek: „Nadkolory i nadaromaty. Schulz, Mueller, Blecher” (2017, wersja ukraińska: „Надкольори й надаромати: Шульц, Мюллер, Блекер”, tłum. Tetiana Pawlińczuk, 2022), „Nostalgiczna pieśń powrotu. O twórczości Floriana Czarnyszewicza” (2020), „Poza mapą. O „Nadberezyńcach” Floriana Czarnyszewicza” (2020, 2021).

 

Autor monografii „Fuga i rap. O poezji Krzysztofa Koehlera z lat 1986-1998” (2023). Nominowany do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza (2021).*

 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Zapraszamy!

 

*Źródło: Ursines - Ireneusz Staroń

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa