Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-03-07 18:00

Wystawa Marcina Pecki "Po za linią"

Rzeszowskie Piwnice serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy Marcina Pecki "Po za linią" w dniu 7 marca 2024 o godz. 18:00. Na wystawie będzie można zobaczyć prace, które powstały podczas rocznego pobytu Artysty w Norwegii.

 

Wystawa „Po za linią” prezentuje skrawek rocznej twórczości, twórczości bez ości, czystej nie zmąconej żadnym przymusem. Grafiki powstały w wolnym czasie, po za codzienną pracą, pracą przy linii, gdzie jak trybik w maszynie kręcisz się. Kręcisz tak samo, filet za filetem i tęsknisz za pogodnym niebem. Duży stół i monitor, w kuchni przy oknie. Z początku słaby komputer potem ze śmieci 10 razy szybszy, skaner od współlokatorki, sterty kartek zabrane z Polski. Rysunek, rysunek przebitka, rysunek, rysunek, kolor, skan dwa razy, pomieszanie warstw. Gotowe, eksperyment udany, przynajmniej po za linią.

 

Wernisaż: 7.03.2024, godz. 18:00

Termin wystawy: 7.03 - 31.03.2024

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/76M9aLmmA

 

Marcin Pecka - podróżnik artysta urodzony w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2012 r. obronił licencjat ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Marka Olszyńskiego. W 2015 r. uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2007 r. zwiedził blisko 30 krajów na różnych kontynentach, zostawiając swoje obrazy m.in. w Australii, na Filipinach, w Malezji, Norwegii, Niemczech, Danii, Kanadzie oraz w Meksyku.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa