Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-03-01 - 2024-03-07

Repertuar i wydarzenia Kina za Rogiem Cafe 1-7.03

5.03.2024 godz. 18:30 Jowita - WTOREK Z KLASYKĄ

Piękne Barbara Kwiatkowska i Kalina Jędrusik, charyzmatyczni Daniel Olbrychski i Zbigniew Cybulski - to wspaniała obsada filmu Janusza Morgensterna do scenariusza Tadeusza Konwickiego, który pokażemy w ramach naszego cyklu WTOREK Z KLASYKĄ. Film po rekonstrukcji cyfrowej do zachwycania się na dużym ekranie.

Marek Arens, młody znany sportowiec, poznaje na balu maskowym zakwefioną dziewczynę o urzekających czarnych oczach. Od tego wieczoru nie przestaje o niej myśleć. Poszukuje jej na uczelniach i przez znajomych, choć jednocześnie wdaje się w liczne romanse: z piękną Agnieszką, studentką ASP, z żoną swojego trenera, z koleżanką z klubu. Nie może jednak uwolnić się od marzeń o tajemniczej dziewczynie z balu…

Nagrody

1967 - MFF, San Sebastian:

- Nagroda za reżyserię- Janusz Morgenstern

- Nagroda OCIC - Janusz Morgenstern

 

*** Wtorek z klasyką - cykliczne spotkania w Kinie za Rogiem, w ramach których przypominamy kultowe, wybitne lub nagradzane polskie produkcje. 

 

6.03.2024, godz. 18:30 Cleo od piątej do siódmej - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem pokażemy francuski klasyk, niezapomniane dzieło Agnès Vardy pt. Cleo od piątej do siódmej

Cléo (Corinne Marchand) jest młodą, ładną i zwykle beztroską piosenkarką z kilkoma hitami na swoim koncie, która z niepokojem oczekuje wyników biopsji. Martwi się śmiertelną diagnozą raka, a jej umysł przechodzi od stanu paniki do pewności siebie, od nadziei do rozpaczy. Przez dwie godziny spaceruje ulicami Paryża, gdzie spotyka przyjaciół, kochanka, znajomego muzyka i przypadkowych ludzi. Czuje się jednak bardzo odizolowana. Wszystko zmienia się, gdy spotyka żołnierza, który jest w drodze na wojnę w Algierii. Jest to jedyny człowiek, który podziela te same obawy i lęki o swój los.

 

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

 

PREMIERY KzR Cafe

SOUND OF FREEDOM. DŹWIĘK WOLNOŚCI - Film oparty na autentycznych wydarzeniach.

Agent rządowy do spraw walki z pedofilią porzuca pracę, żeby zająć się ratowaniem dzieci porwanych przez handlarzy żywym towarem.

WIKING TAPPI 1 - Seria opowieści o przygodach dzielnego, dobrodusznego wikinga i jego przyjaciół. W magicznym świecie rodem z folkloru skandynawskiego mieszkają zgodnie Tappi i jego nieodłączny druh psotny renifer Chichotek, a także wiedźma Skrzypicha, troll Gburek, elfy, smoki, olbrzymy, skrzaty i wiele innych baśniowych postaci. Jak to w bajkach bywa, są one zarówno dobre, jak i złe, ale nawet te, które z początku wydają się czarnymi charakterami, dzięki pomysłowości Tappiego wkrótce dołączają do grona jego przyjaciół. W ten oto sposób bajki pokazują, że prawie w każdym tkwi dobro, trzeba jedynie umieć je odnaleźć.

 

2.03. godz. 19:00 Michał Chołka - "Tak jest…Brel" - premierowy koncert w Kinie za Rogiem Café

Kino za Rogiem Café zaprasza w sobotę 2 marca o 19:00 na premierowy recital "Tak jest...Brel" w wykonaniu Michała Chołki i przy akompaniamencie Tomasza Jachyma. Musicie to usłyszeć! 

Bilety: przedsprzedaż 60 zł / w dniu koncertu 70 zł

Do nabycia na kupbilecik.pl: https://bkb.pl/121627-2a652

Jacques Brel - belgijski bard, kompozytor, piosenkarz i aktor, poeta ekstremalnych wyczynów. Należy do tych, o których mówi się „wiecznie żywy”. Jego utwory śpiewane są na całym świecie. Najbardziej znane „Nie opuszczaj mnie” nagrało – 400 artystów w 22 językach świata.  

„TAK JEST… Brel” to muzyczna opowieść o świecie widzianym oczami poety. Jest to świat „bez upiększania”, często brutalny a jednocześnie przepełniony niezidentyfikowaną tęsknotą. Świat pełen emocji, od strachu po miłość, od zachwytu po samotność.

Na scenie Michał Chołka, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej. 

Przy fortepianie Tomasz Jachym.

Zdj. Karol Kadłubiec, Big Bensch Studio

 

ZAPOWIEDŹ:

8.03.2024 godz. 20:00 Funky Flow - koncert na Dzień Kobiet w Kino za Rogiem Café

Święto Pań najlepiej celebrować przy dobrej muzyce. Taką zapewni Funky Flow, który 8.03.2024 o 20:00 wystąpi w Kino za Rogiem Cafe.

Bilety na kupbilecik.pl: https://bkb.pl/121626-477a8

Funky Flow to wybuchowa mieszanka jazzu i funky z elementami bluesa i rocka. To prawie typowe organ trio. Muzyka oparta na funkowym groovie, organowym basie i harmonii oraz gitarowym pierwszym planie. Autorskie kompozycje mieszają się ze standardami jazzowymi i coverami w wyjątkowych aranżacjach.

Zespół powstał w 2005 r i od tego czasu przeszedł długa drogę muzyczną jak i personalną.

Przez te prawie 20 lat Funky Flow nagrał 2 albumy (Couple of Grooves oraz 3), przejechał Polskę i nie tylko, występując na festiwalach i koncertach klubowych z których warto wymienić m.in Pozytywne Wibracje Festiwal - na jednej scenie przed Angie Stone w projekcie Eskaubei i Funky Flow - Białystok

Art Territory - Łuck (UA), Krokus Jazz Festiwal - Jelenia Góra, Art Fest - Tarnów, Rzeszów Jazz Festiwal itp.

Ponadto muzycy poza zespołem mają udział w produkcji i nagraniach kilkunastu płyt, zagrali kilkaset koncertów, łącznie z występami na South by West (Texas), Przystanek Woodstock czy eliminacje Eurowizji, współpracowali lub występowali m.in z Jennifer Batten (Michael Jackson), Jack Moore (syn Gary Moore’a), Wojtek Pilichowski, Zbigniew Jakubek, Krzysztof Puma Piasecki i inni.

Funky Flow to:

Jakub Szturm - gitara

Tomek Drachus - hammond, syntezatory

Tomek Stawarz - perkusja

 

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 1-7.03

1.03 PIĄTEK

10:30 Miś Fantazy  (Busola Latariusza, Kostka Zagadki, Kraina Zielonych Pagórków)

16:30 Książę

18:00 seans prywatny

20:00 Sound of Freedom. Dźwięk wolności - premiera KzR Cafe

 

2.03 SOBOTA 

11:00 Wiking Tappi 1 - premiera KzR Cafe

12:30 Akademia pana Kleksa cz. 1 - Przygoda księcia Mateusza

14:00 Blisko

16:00 Między dwoma światami

18:00 Niedźwiedzie nie istnieją

20:00 Plan 75

 

PIĘTRO ZA ROGIEM

19:00 Michał Chołka premierowy koncert "Tak jest…Brel"

 

3.03 NIEDZIELA

10:30 Kaktus i Mały (6 odcinków)

12:30 Kumba

14:00 Książę

15:30 Sound of Freedom. Dźwięk wolności - premiera KzR Cafe

18:00 seans prywatny

 

4.03 PONIEDZIAŁEK

10:00 seans klasowy

16:30 Plan 75

18:30 Sound of Freedom. Dźwięk wolności - premiera KzR Cafe

 

5.03  WTOREK

10:30 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 

16:40 Blisko

18:30 Jowita - WTOREK Z KLASYKĄ

 

6.03 ŚRODA

10:30 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

16:30 Niedźwiedzie nie istnieją

18:30 Cleo od piątej do siódmej - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

 

7.03 CZWARTEK

10:30 Wiking Tappi 1 - premiera KzR Cafe

16:30 Klondike

18:20 Cały ten cukier - CZWARTEK Z DOKUMENTEM

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa