Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-03-08 19:00

Koncert Pauliny Mazepy „Poznajmy się”

8 marca 2024 r. o godzinie 19.00 zapraszamy do Wojewódzkiego Domu Kultury na koncert z okazji Dnia Kobiet Pauliny Mazepy „Poznajmy się”.

 

“POZNAJMY SIĘ” to autorski koncert Pauliny Mazepy - wokalistki, autorki tekstów, muzyki oraz producentki. Artystka wykonuje autorskie utwory z debiutanckiego albumu, a także kompozycje do tekstów poetów, które mogą być znane słuchaczom z wcześniejszych projektów (m.in. Zawołaj mnie po imieniu, Kresowych Poetów Śpiewajmy). Piosenki trudno jednoznacznie zakwalifikować gatunkowo; jest to przestrzenna muzyka, opierająca się na brzmieniach akustycznych z subtelnym wykorzystaniem brzmień elektronicznych. Powstałe kompozycje to wynik artystycznej drogi i poszukiwań, które wiodą przez liryzm, melodykę, improwizacje wokalne, a jednocześnie charakteryzują się świeżą energią, ciepłem, subtelnością oraz autentycznością przekazu. Dobór tekstów poetyckich - mimo różnorodności Poetów - sprawia, że koncert tworzy spójną całość. To nastrojowe utwory, skierowane do słuchacza poszukującego wytchnienia oraz spotkania z autorską muzyką niosącą emocjonalny przekaz, którym Autorka chce dzielić się z publicznością.

 

PAULINA MAZEPA - wokalistka, autorka muzyki i tekstów, producentka, pedagog wokalny. Tworzy muzykę zarówno do tekstów już istniejących, jak i swoich. Autorka muzycznych projektów z tekstami poetów takich jak Halina Poświatowska, Zygmunt Rumel, Krystyna Angielska, Jacek Hadam. Od wczesnych lat zaangażowana w lokalne, rodzinne, podkarpackie muzykowanie, co w naturalny sposób zdeterminowało zawodowy oraz życiowy kierunek. Wrażliwa, poszukująca autentyczności zarówno w życiu jak i w muzyce. Po wieloletnich poszukiwaniach, w 2023 roku ukończyła pracę nad autorskim repertuarem na debiutancką płytę, którą zdecydowała się nagrać oraz wyprodukować sama. Są to osobiste historie wyrażone w formie piosenek. Kocha śpiewać, grać oraz tworzyć.

 

Paulina jest absolwentką wokalistyki jazzowej w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, UMCS w Lublinie oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest również absolwentką klasy fortepianu PSM I stopnia w Lubaczowie, skąd pochodzi. Laureatka konkursów, m. in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Festiwalu „Piosenkarnia” w Krakowie, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”
w Warszawie. Współpracowała z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej oraz rozrywkowej.

 

8 marca 2024 r.

Godz. 19.00

Sala widowiskowa WDK ul. Okrzei 7 Rzeszów

Cena biletów: 30 zł

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa