Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-02-15 19:00

Miłosz Skwirut | Skveee – UNSPOKEN z cyklu „Czwartki Jazzowe – kontynuacja”

Serdecznie zapraszamy 15 lutego 2024 r. do Wojewódzkiego domu Kultury na koncert Miłosza Skwiruta "| Skveee - UNSPOKEN w ramach cyklu "Czwartki Jazzowe - kontynuacja".

 

KIEDY: 15 lutego 2024 r. godz. 19:00

GDZIE: sala widowiskowa WDK

 

Bilety w cenie 30 zł


Miłosz Skwirut funkcjonuje na rynku muzycznym już od kilkunastu dobrych lat. Na swoim koncie ma kilka albumów, nagranych z kilkoma zespołami i kilkaset koncertów zagranych na całym świecie, między innymi jako kontrabasista dobrze znanego rzeszowskiej publiczności zespołu Kraków Street Band.

Solowo zadebiutował w 2019 roku albumem Road Movies, wydanym pod własnym nazwiskiem.
W 2023 roku ze swoim nowym składem jako Skveee wydał album „Unspoken”, który jest zupełnie odmienną historią muzyczną. Kompozycje krążą gdzieś wokół jazzu, rocka i muzyki filmowej. Artysta postawił jednak na dość mocny miks światów uzyskując fuzje surowego, momentami wręcz punkowego grania z instrumentalną klasyką, ostatecznie podsycając całość nutką współczesnego ambientu.

„Unspoken” to coś o wiele więcej niż samo brzmienie. Porusza kwestię trudności komunikacyjnych, wskutek których ludzie nie mogą zabrać głosu w ważnych dla siebie sprawach. Tematem przewodnim płyty są słowa – przede wszystkim te niewypowiedziane lub z jakichś powodów nieusłyszane, o czym traktuje tytułowy utwór. To zwrócenie uwagi na ważny głos osób, które z różnych powodów nie są w stanie go zwerbalizować. Na wydawnictwie wybrzmiewają takie wątki jak: komunikacja przez muzykę (Music The Great Communicator), wolność słowa (Free Speech), trudność w werbalizacji własnych emocji (IDK) i innych, trudno uchwytnych rzeczy (Invisible czy Lost In Translation, nawiązujące do słynnego filmu Między słowami). W utworze Lied Ohne Worte artysta odwołał się także do słynnych Pieśni bez słów Felixa Mendelssohna-Bartholdy.

 

przydatne linki:
Skveee – Longing: https://www.youtube.com/watch?v=bjtSe__JAxA
Skveee - Unspoken: https://www.youtube.com/watch?v=I8DkDUekhyM

oficjalna strona artysty: www.skwirut.pl

facebook: https://www.facebook.com/skwirut

instagram: https://www.instagram.com/skveee.music

 

Zespół zagra w składzie:

Miłosz Skwirut - kontrabas
Grzegorz Kosowski - gitara
Oskar Cenkier - instrumenty klawiszowe
Wojciech Świtalski - perkusja

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa