Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-02-01 - 2024-02-29

DziałajMY!

Rzeszowski Inkubator Kultury ogłasza III edycję konkursu grantowego. Można zdobyć pieniądze na własne inicjatywy kulturalne.

 

Masz w głowie pomysły na wystawę, koncert, spotkanie, szkolenie, happening lub inne działanie kulturalne, ale nie jesteś członkiem żadnej formalnej organizacji? Czujesz, że możesz nie mieć wystarczającego doświadczenia, by zrealizować to, o czym marzysz? To świetnie się składa! Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury chętnie Ci pomoże – dostaniesz tu wsparcie merytoryczne i możesz pozyskać finansowe środki. Wszystko to w ramach kolejnegj już edycji konkursu grantowego DziałajMY, który pomoże postawić pierwsze kroki w realizowaniu własnych kulturalnych inicjatyw.

 

Rzeszowski Inkubator Kultury to jeden z działów Estrady Rzeszowskiej, którego celem jest między innymi wspieranie młodych i ambitnych, którzy chcą działać w różnych obszarach kultury. W tym celu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, udostępnia swoją przestrzeń na wystawy, warsztaty, czy wreszcie prowadzi Akademię Wolontariatu. Teraz RIK ogłasza też konkurs grantowy DziałajMY dla osób, które chcą zrealizować swój projekt kulturalny, choć nie należą do formalnych organizacji.

 

Zasady konkursu są bardzo proste! O przyznanie dotacji może ubiegać się minimum trzyosobowa grupa osób pełnoletnich, które w terminie od 1 maja do 30 listopada 2024 roku wspólnie chcą realizować działania kulturalne na rzecz społeczności lokalnej, zwłaszcza mieszkańców Rzeszowa. Nie trzeba przy tym wnosić żadnego finansowego wkładu własnego. Liczą się za to kreatywne pomysły.

 

Do zdobycia są granty w wysokości do 2000 zł. Łączna pula środków to 20 000 zł. RIK zaznacza, że służy pomocą przy realizacji projektów – oferuje własną opiekę merytoryczną i wsparcie zewnętrznych specjalistów.

 

Nabór wniosków  trwa od 1 do 29 lutego 2024. Formularz zgłoszeniowy wraz ze szczegółowym regulaminem będzie dostępny na stronie i telefonicznie:602 451 289.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa