Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-02-03 19:00

Koncert "Clappton - A Tribute to Eric Clapton" w Filharmonii Podkarpackiej

W lutym Rzeszów będzie pełen muzycznych emocji i artystycznych doznań. Liczne koncerty przeniosą nas w podróż przez różnorodne brzmienia, obejmujące rock, blues, pop i wiele innych gatunków, dzięki czemu każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

 

3 lutego o godzinie 19:00 zapraszamy do Filharmonii Podkarpackiej na wyjątkowy koncert Clappton - A Tribute to Eric Clapton zbudowany wokół twórczości Erica Claptona.

 

Podczas koncertu usłyszymy autorskie interpretacje najbardziej znanych przebojów brytyjskiego mistrza gitary. Przygotowany program zawiera kompozycje super tria Cream, nieprzemijające hity z albumu Layla and Other Assorted Love Songs, standardy bluesowe i jazzowe oraz evergreeny Claptona z ostatnich dekad.

Koncert zbudowany jest z części elektrycznej i akustycznej, którą instrumentalnie wzbogaci uznany kwartet smyczkowy Lejdis Quartet. Aranżacje Krzysztofa Mroziaka przenoszą wymiar kompozycji Claptona w świat muzyki klasycznej i odwołują się do jego współpracy z Michaelem Kamen'em.

Koncert poprowadzi Redaktor Jan Chojnacki, autor kultowej audycji Bielszy Odcień Bluesa, wielki fan i znawca twórczości Erica Claptona.

Skład zespołu:

Sebastian Stachurski - gitary, wokal

Wojtek Kwieciński - bas

Robert Winczowski - perkusja

Maciej Łosiewicz - hammond

Krzysztof Mroziak - aranżacje smyczkowe, instrumenty klawiszowe

Julia Honkisz - wokal

Katarzyna Kłusek - wokal

Kwartet smyczkowy Lejdis Quartet

 

Bilety: https://tiny.pl/c6b82

 

Udział: Płatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa