Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-02-01 18:00

Spotkanie autorskie z brytyjskimi fotografami dokumentalistami, Alanem Gignoux i Chloe Juno

Zapraszamy spotkanie autorskie z brytyjskimi fotografami dokumentalistami, Alanem Gignoux i Chloe Juno połączone z prezentacją zdjęć wykonanych w trakcie realizacji projektu #BruisedLands.

 

Kiedy: 01 luty 2024 / czwartek / 18:00
Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / ul. 3 Maja 9 / I piętro
Wstęp wolny.

 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1230297951277565

 

Alan Gignoux i Chloe Juno to brytyjscy fotografowie przebywający aktualnie w trakcie rezydencji artystycznej w Sala752, którzy od ponad 7 lat współpracują ze sobą w studiu GIGNOUX PHOTOS. Oboje od ponad 20 lat zajmują się fotografią dokumentalną, używając różnych technik do opowiadania historii z życia codziennego za pomocą fotografii, filmu, wywiadów i dźwięku.

 

Pracując nad wspólnymi projektami dużo czasu spędzają na badaniach i procesie przygotowawczym aby dokładnie zrozumieć historię, która obserwują. Zależy im na długich dokumentach, które - jak tłumaczą - mają nadzieję, pozwolą na głębsze zrozumienie tematu.

 

Swój najnowszy projekt zrealizowali w Niemczech wydając książkę zatytułowaną MONUMENTS, która jest częścią większej koncepcji o nazwie BRUISED LANDS.

 

Aktualnie Alan i Chloe kontynuują badania i rozwijają koncepcję BRUISED LANDS. Podczas pierwszej (październik 2023) i drugiej (styczeń / luty 2024) wizyty w Polsce odwiedzili / bądź odwiedzą wiele symbolicznych miejsc, zwłaszcza tych dla których rozpoznawalnym symbolem krajobrazu są kopalnie. W każdym z nich wykonują dokumentację fotograficzną, a także przeprowadzają wywiady z mieszkańcami na temat historii konkretnych ludzi i miejsc. Jest to proces poznawczy, którego rezultat dopiero poznamy.

 

Spotkanie, któremu towarzyszyć będzie pokaz fotografii oraz prezentacja projektów zrealizowanych przez oboje autorów odbędzie się w języku angielskim, z częściowym tłumaczeniem na język polski.

 

Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Partner: Sala752
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek

 

#GFMR #na_pietrze #WokółFotografii #AlanGignoux #ChloeJuno #BruisedLands #Slideshow #Fotografia #Photography #SpotkanieAutorskie #AuthorsMeeting #GignouxPhotos #KulturaWRzeszowie #FotografiaWRzeszowie #Rzeszow #StolicaInnowacji


Koordynat GPS miejsca: 50.0367100°N, 22.0015100°E

 

Do pobrania: grafika promująca wydarzenie.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa