Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-01-28 - 2024-02-10

FERIE ZIMOWE 2024 W RZESZOWSKIM DOMU KULTURY

W ramach tegorocznych ferii zimowych Rzeszowski Dom Kultury przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych i seniorów. Przygotowany program zawiera szereg osiedlowych wydarzeń i aktywności, wśród których znajdą się zimowe półkolonie w Rzeszowskim Domu Kultury, turniej „Ferie z Szachami w RDK”, zajęcia Studia Active dla dorosłych i seniorów, koncert „Styczeń z Kolędą – Rzeszowski Dom Kultury dla Julii” oraz Potańcówka Miejska dla Seniorów


ZIMOWE PÓŁKOLONIE W RZESZOWSKIM DOMU KULTURY

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci do udziału w zimowych półkoloniach, które odbędą się w terminie
od 29 stycznia do 9 lutego 2024 roku w jedenastu filiach na terenie całego miasta: Biała, Dąbrowskiego, Krynicka, Miłocin (wyłącznie I turnus), Pobitno, Przybyszówka, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Wilkowyja (wyłącznie II turnus), Zalesie oraz Załęże. Bogaty program nadchodzących półkolonii zimowych w Rzeszowskim Domu Kultury przygotowany został przy współpracy z Rzeszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Ruch na świeżym, zimowym powietrzu na pewno wzmocni odporność dzieci i pozwoli odreagować długie miesiące wytężonej pracy w szkole i przy komputerze, natomiast tematyczne warsztaty i zajęcia rozwiną posiadane talenty dzieci oraz zainspirują do odkrywania nowych, twórczych horyzontów.

 

FERIE Z SZACHAMI W RDK – TURNIEJ SZACHOWY

„Ferie z Szachami” to cykl turniejów szachowych organizowanych w Rzeszowskim Domu Kultury filia Widokowa
w trakcie ferii zimowych, których ideą jest propagowanie czynnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego w trakcie przerwy od szkoły. Rozgrywki będą okazją nie tylko do zaprezentowania swoich umiejętności gry w szachy, ale także mają służyć wszechstronnej aktywności i integracji społecznej. Turniej A odbędzie się w terminie od 29 stycznia do
1 lutego 2024 roku, natomiast turniej B w terminie od 5 lutego do 8 lutego 2024 roku.

 

STUDIO ACTIVE – ZAJĘCIA RUCHOWE DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

W trakcie ferii zimowych Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dorosłych oraz seniorów do udziału w zajęciach aerobiku, gimnastyki kręgosłupa, dance workout, pilatesu i stretchingu prowadzonych w wybranych placówkach instytucji
na terenie całego Rzeszowa, jak również do korzystania z nowoczesnych i bogato wyposażonych siłowni znajdujących się w filiach Biała, Przybyszówka oraz Staromieście.

 

KONCERT KOLĘD „STYCZEŃ Z KOLĘDĄ – RZESZOWSKI DOM KULTURY DLA JULII”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na finałowy koncert cyklu „Styczeń z Kolędą - Rzeszowski Dom Kultury dla Julii”, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 roku w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Matysowskiej 195. O 11:00 odbędzie się Msza Święta, a o 12:00 rozpocznie się koncert, na którym wystąpią podopieczni Pracowni Muzycznych Rzeszowskiego Domu Kultury filia Country, Matysówka i Zalesie, Zespół Śpiewaczy Matysowianie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 34. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka dobrowolnych datków pieniężnych, które w całości przeznaczone zostaną na leczenie operacyjne kręgosłupa w USA oraz rehabilitację 4-letniej Julii z Rzeszowa.

 

POTAŃCÓWKA MIEJSKA DLA SENIORÓW

Rzeszowski Dom Kultury wraz z Prezydentem Miasta Rzeszowa Konradem Fijołkiem zapraszają na Potańcówkę Miejską dla Seniorów, która odbędzie się w sobotę 10 lutego 2024 roku w godzinach 17:00-21:30 w Auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 45a. Przed uczestnikami kolejna, niesamowita przygoda w rytmie najgorętszych hitów z dawnych lat. Udział w zabawie jest bezpłatny.

 

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa