Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-01-24 18:00

Koncert Izabelli Rzeszowskiej pn. „Ejli, Ejli”

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wyjątkowy koncert Izabelli Rzeszowskiej pn. „Ejli, Ejli”, który odbędzie się 24 stycznia 2024 r. o godzinie 18.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.  Koncert jest częścią XVI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.

 

Izabella Rzeszowska w 2008 r. ukończyła studio aktorskie przy Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. Magister pedagogiki i kulturoznawstwa. Świetnie łączy w swoim życiu artystycznym dwie pasje - jest zarówno aktorką i wokalistką. W swoim dorobku artystycznym ma wiele spektakli teatralnych, koncertów telewizyjnych i recitali. Dzięki współpracy z reżyserami różnych nurtów teatralnych jest artystką wszechstronną. Świetnie odnajduje się w produkcjach musicalowych, jak i na scenie dramatycznej. Mimo że miała okazję koncertować w wielu miastach świata, a swoje życie związała z warszawską sceną Teatru Żydowskiego im. Ester Rachel i Idy Kamińskich, to z wielkim sentymentem i przyjemnością wraca do Rzeszowa, gdzie przed II Wojną światową mieszkała cała jej rodzina.

 

Artystce towarzyszyć będzie Teresa Wrońska – pianistka, od 1983 kierownik muzyczny Teatru Żydowskiego im. E. R. i Idy Kamińskich w Warszawie. Przygotowuje muzycznie aktorów, komponuje i aranżuje muzykę m.in. „Dybuk”, reż. Sz. Szurmiej, „Monisz” reż J. Rozewicz, „Piękna i Bestia” reż. L. Szurmiej. Prowadzi warsztaty piosenki żydowskiej.

 

Wejściówki dostępne w WDK.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa