Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2024-01-13 - 2024-02-07

Wystawa "Światy wewnętrzne" w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie na nowe wydarzenie w tym roku, wystawę pt. "Światy wewnętrzne". Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 13 stycznia 2024 r. o godzinie 16:00

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie, dla ciała i ducha w przestrzeni Galerii Nierzeczywistej.

 

O wydarzeniu:

Światy wewnętrzne

„Zaprosiłyśmy społeczność psychoterapeutów psychoanalitycznych i psychoanalityków do tworzenia utworów, które pozwolą nam poczuć, w jaki sposób teorie analityczne ożywiają nasze światy wewnętrzne i jak to wpływa na sposób, w jaki my ożywiamy psychoanalityczny język. Naszym celem jest uruchomienie wyobraźni, odsłonięcie wspólnego pola metafor, w obrębie którego poruszamy się
jako środowisko. Jest to proces niszczenia i reparacji, spontanicznego gestu, zabawy, dzielenia się swoją kreatywnością”.

fragment książki Przejścia wewnętrzne, pomiędzy myśleniem a czuciem.
K. Kocjan, E. Sala-Hołubowicz – Redaktorki

W trakcie trwającego procesu tworzenia się publikacji „Przejścia wewnętrzne, pomiędzy myśleniem, a czuciem” zgromadziłyśmy bogaty materiał artystyczny w formie poezji, obrazów, rzeźb, grafik, memów, a także komentarzy do prac. Zapraszamy serdecznie na wystawę zebranych w książce prac, a także przygotowane w ramach wystawy warsztaty towarzyszące.

Przygotowanie wystawy: Ewa Jeżowska-Charchut

 

Program towarzyszący:

13.01.2024 Sobota
16.00 Otwarcie wystawy oraz spotkanie z Kingą Kocjan „Backstage. O poszukiwaniu twórczych pomieszczeń” (wstęp wolny),


17:00-19:00 Głowa, serce, baza – kolaże psychoanalityczne – warsztaty twórcze z Katarzyną Warańską i Ewą Jeżowską-Charchut (obowiązują zapisy przez e-mail: lub tel. 603795954).

 

14.01. 2024 Niedziela

11.30 Drugi dzień wystawy oraz spotkanie z Elżbietą Salą-Hołubowicz (wstęp wolny),
12:30-14:30 Po drugiej stronie lustra – fotografia hybrydowa – warsztaty twórcze z Małgorzatą Korzec i Ewą Jeżowską-Charchut (obowiązują zapisy przez e-mail: lub tel. 603795954).


Czas trwania wystawy do 7.02.2024

 

Autorzy prac:

Michalina Włodarczyk, Krzysztof Srebrny, Joanna Cynkutis, Thomas Ogden, Anna Gąsiorowska-Krawczyk, Małgorzata Wachowicz, Michał Knapiński, Wojciech Hańbowski, Marta Deutschman, Hanna Rzońca, Marek Gajowy, Julia Jastrzębska, Dorota Sierpińska-Andreas, Bartosz Puk, Melisa Maras, Nadia Kostrzewa, Gabriela Słowińska, Mariola Tempska, Lech Kalita, Justyna Rutkowska, Katarzyna Nawara, Anna Świątek, Krzysztof Walczewski, Ewa Jeżowska-Charchut, Karolina Kutryb, Katarzyna Stefaniak, N.T., E.Sz., Agnieszka Foltanova, Rachela Molicka, Joanna Nosowska, Aleksandra Hytroś-Kiwała, Aleksandra Lisińska-Jarża, Ewa Modzelewska-Kossowska, Kinga Widyna-Woch, Kmatuszko, Ewa Majerczyk-Papiorek.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa