Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-12-02 - 2024-01-07

Lada dzień rusza rzeszowskie Świąteczne Miasteczko

Świąteczne Miasteczko każdego roku wprowadza mieszkańców Rzeszowa w wyjątkowy klimat i nastrój. Tym razem otwarcie zaplanowane jest na 2 grudnia. Najważniejszym elementem sobotniego wydarzenia będzie uroczyste włączenie iluminacji świetlnych na płycie Rynku oraz na choince.

 

Nieodłącznym elementem Świątecznego Miasteczka jest Jarmark Bożonarodzeniowy, który corocznie cieszy się ogromną popularnością. Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in.: lokalni rzemieślnicy z wyjątkowym rękodziełem oraz produktami regionalnymi. Na odwiedzających rzeszowski Rynek czekać będą również punkty gastronomiczne z ciepłymi posiłkami oraz szereg innych atrakcji m.in.: występy artystów, pokazy i warsztaty.

Jarmark będzie czynny codziennie w godzinach 13:00 – 21:00, z wyłączeniem 24 i 25 grudnia.

 

Parada Świętego Mikołaja

Jedną z największych atrakcji Świątecznego Miasteczka, skierowaną do najmłodszych mieszkańców miasta, będzie wyjątkowa Parada Świętego Mikołaja, która wyruszy spod fontanny multimedialnej 3 grudnia o godzinie 14:00. Bajkowy korowód pełen animatorów, postaci z bajek, dzieci i rodziców, zakończy się na Rynku, gdzie następnie odbędzie się powitanie Świętego Mikołaja oraz wręczanie prezentów najmłodszym. Tego samego dnia  zostanie otwarty Domek Świętego Mikołaja.

 

Wigilia miejska

Szczególne miejsce w sercach Rzeszowian ma Wigilia Miejska, która w tym roku odbędzie się w czwartek 21 grudnia. Wyjątkowe spotkanie uświetnią dwa koncerty: Vocalove oraz Krystian Balawender Quartet w składzie: Krystian Balawender – trąbka, Maciej Pierzchała – piano, Marcin Jadach – gitara basowa, Dariusz Krzysztoń – perkusja, który wykona znane i lubiane kolędy polskie oraz zagraniczne. Wigilijny poczęstunek tradycyjnie zostanie przygotowany przez Zespół Szkół Gospodarczych im. M.S. Ligęzy w Rzeszowie

 

Sylwestrowe DJ Party

W Sylwestra rzeszowski Rynek zamieni się w ogromny parkiet taneczny. Na tę wyjątkową noc zaplanowana jest DJ Party pod gołym niebem. Świąteczne Miasteczko to tradycja bez której ciężko wyobrazić sobie grudniowy Rzeszów. Tłem wydarzeń towarzyszących będą m.in.: Szopka Bożonarodzeniowa, pięknie oświetlona choinka, iluminacje świetlne, jarmark oraz świąteczne dekoracje. Oprócz tego, w tym roku, na mieszkańców Rzeszowa będzie czekać masa atrakcji m.in.: kino plenerowe, karaoke, Christmas DJ Party, Fire show, Bajkosfera – czyli czytanie bajek, koncerty Kolęd i Pastorałek oraz wiele innych.

 

Świąteczne Miasteczko potrwa do 7 stycznia.

 

Organizatorzy wydarzenia: Estrada Rzeszowska, Rzeszowskie Piwnice, Miasto Rzeszów
Partner: ProAktyw
Patron medialny: Radio SuperNova

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa