Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-09-21 18:00

Spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj

21 września o godz 18:00 zapraszamy do Rzeszowskiego Inkubatora Kultury na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Bigaj pt. „Higiena cyfrowa nie ma metryki - dlaczego internet i smartfony wpływają na nasze życie bez względu na wiek?”

 

Poczucie własnej wartości, zadowolenie z życia i pracy, relacje z innymi, nasze talenty i pamięć - na to wszystko ogromny wpływ wywierają treści, do których mamy dostęp przez internet. Smartfony, gry i media społecznościowe bardzo silnie oddziałują na nasze mózgi, bez względu na wiek. Jak ich używać, aby chronić swoje zdrowie? Wykład poprowadzi twórczyni Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa i autorka książki „Wychowanie przy ekranie”, Magdalena Bigaj. Uczestnicy i uczestniczki będą potrafili zauważyć obszary w swoim życiu, które są szczególnie narażone na negatywne konsekwencje używania ekranów i poznają proste rozwiązania, których wdrożenie w codziennym życiu pozwala lepiej funkcjonować w świecie wypełnionym nowymi technologiami.

 

Magdalena Bigaj - twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Autorka książki “Wychowanie przy ekranie”. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej (2022) oraz wykorzystanego w nim narzędzia badawczego Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej. Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii. Autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women. Mama trójki dzieci

 

Wstęp wolny, liczba miejsc siedzących ograniczona.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa