Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-09-17 16:00

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem w ramach „Letnich Ogrodów Literackich”

Wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, zapraszamy na spotkanie z  Cezarym Łazarewiczem - pisarzem, dziennikarzem i publicystą, w ramach „Letnich Ogrodów Literackich”.

 

GDZIE: Ogrody Bernardyńskie w Rzeszowie - WSTĘP WOLNY (w przypadku deszczu spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13)

KIEDY: 17 września 2023 r. (niedziela), godz. 16.00

 

Cezary Łazarewicz (ur. 1966) – dziennikarz prasowy, reporter i publicysta. Publikował w  czołowych polskich tytułach prasowych, między innymi „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”.

Autor wielu książek reporterskich: „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015), „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” (2016), „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017), „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” (2018), „1968. Czasy nadchodzą nowe” (2018, wraz z Ewą Winnicką) i „Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia” (2019).

 

Za „Żeby nie było śladów” otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego przyznawaną dla najlepszych książek popularnonaukowych poświęconych historii Polski w XX wieku oraz Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Książka ta otrzymała również tytuł Książki 2016 roku w plebiscycie Radia Kraków, była nominowana do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego oraz znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.*

*Nota biograficzna ze strony czarne.com.pl

 

„Letnie Ogrody Literackie” to kolejna odsłona znanego już rzeszowianom i lubianego cyklu plenerowych spotkań autorskich odbywających się w zielonej przestrzeni Ogrodów Bernardyńskich.

 

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem będzie już ostatnim w tegorocznym cyklu. Serdecznie zapraszamy!

 

Letnie Ogrody Literackie – zadanie realizowane ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2023.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa