Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-08-10 - 2023-09-10

Wystawa - Andrzej Fydrych "INTER" w BWA w dniach 10.08.2023 - 10.09.2023

Andrzej Fydrych (ur. 1983) jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym w łódzkiej ASP. Laureat m.in. Międzynarodowego Biennale Grafiki w Ourense (Hiszpania), konkursu im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, nagrodzony łódzką Eureką oraz nagrodą główną przyznaną przez Międzynarodowe Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino (Włochy). Wyróżniony również przez Miejską Galerię Sztuki w Łodzi. Jest finalistą m.in. takich konkursów krajowych, jak Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. W 2018 roku uzyskał tytuł doktora sztuki. Jest autorem 16 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 40 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą oraz w instytucjach kultury. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rzeźbą.

 

INTER jest kolejną odsłoną moich malarsko-rzeźbiarskich poszukiwań. Aby powstał obraz niezbędny jest zaczyn, obserwacja, myśl, refleksja...Aby ta mogła zaistnieć często pomocne są artefakty, konkretne rekwizyty, które są rodzajem inspiracji, punktem wyjścia. Nie chodzi jednak o beznamiętna formę ilustracji, inwentarza, czy wymuszonym zestawem przedmiotów. Prezentowane na wystawie prace są poświęcone relacji jaka zachodzi między obiektem a obrazem, jak jedno dialoguje i wpływa na drugie. Szczególnie interesuje mnie to co wydarza się pomiędzy. Tak rozumiany jest tytuł wystawy INTER.

 

Andrzej Fydrych

 

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania do 10.09.2023Koordynat GPS miejsca: 50.0387000°N, 22.0075267°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Jana III Sobieskiego 18
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa