Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-07-20 - 2023-09-10

MIĘDZYNARODOWY PLENER MALARSKO -RZEŹBIARSKI KOLBUSZOWA 2022

W dniach 20.07.2023 - 10.09.2023 w rzeszowskim BWA będzie można oglądać wystawę XX edycji Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Kolbuszowa 2022”.

 

9. lipca 2022 r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego zakończyła się jubileuszowa, bo XX już edycja Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Kolbuszowa 2022”, który powrócił po dwuletniej przerwie pandemicznej.

 

W warsztatach trwających od 26 czerwca do 9 lipca wzięli udział artyści z Polski i zagranicy, którzy zapoznawali miejscową młodzież i dzieci z różnymi technikami malarstwa oraz rzeźbiarstwa. Efekty ich dwutygodniowej pracy zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli obejrzeć na wernisażu poplenerowym zorganizowanym w dniub 9 lipca 2022 r. w Galerii G-2 w budynku szkoły podstawowej. Zaprezentowane dzieła obejmowały bardzo szeroką tematykę. Doświadczeni artyści i młodzi twórcy czerpali inspirację m.in. z kolbuszowskich krajobrazów. 

 

XX Międzynarodowy Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Kolbuszowa 2022” zorganizowali Maksymilian Starzec i Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Przedsięwzięcie wsparli: Urząd Miejski w Kolbuszowej, Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Bank PKO, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Regionalna Fundacja Rozwoju „Serce”.

 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa