Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-03-09 12:00

Prelekcja Zdzisława Świecy: „Manipulowanie fotografią. Fotografia jako dokument, jako sztuka i jako ilustracja”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Filia nr 10, ul Podchorążych 1 oraz Klub Pasjonatów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają na prelekcję Zdzisława Świecy: „Manipulowanie fotografią. Fotografia jako dokument, jako sztuka i jako ilustracja”.

 

[MIEJSCE]           Budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13, Wstęp wolny

[TERMIN]            9 marca 2023 r., godz. 12.00

 

Zdzisław Świeca – fotograf, członek rzeczywisty i członek Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek honorowy Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Wykładowca fotografii na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rzeszowie. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia artystyczna oraz fotografia użytkowa (wielotematyczna fotografia do celów wydawniczych). Związany z fotografią artystyczną od 1971 roku – wówczas został przyjęty w poczet członków rzeczywistych Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych (m.in. w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa), zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych – gdzie jego zdjęcia otrzymały wiele akceptacji, nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych. Uczestniczy w pracach jury, w konkursach fotograficznych (jako przewodniczący i członek jury). Częstokroć był wyróżniany nagrodami Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0391600°N, 22.0000027°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa