Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-02-09 - 2023-03-08

Wystawa pt. INICJACJE autorstwa Andrzeja Grudnia

Mamy przyjemność zaprosić bardzo serdecznie na kolejne wydarzenie w tym roku - wystawę pt. INICJACJE autorstwa Andrzeja Grudnia.

 

Andrzej Grudzień, to artysta fotograf, działający na polu fotografii od lat. Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Jest także stypendystą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Aktualnie wykładowca i dyrektor Studium Fotografii ZPAF w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z fotografii analogowej. Vloger, organizator licznych szkoleń i warsztatów fotograficznych.

Pracował jako fotoreporter w radomskim "Echu dnia". Na swoim koncie ma 7 wystaw indywidualnych i kilkanaście zbiorowych w Polsce i za granicą.

 

O wystawie, która będzie u nas prezentowana, tak pisze sam Autor:

 

INICJACJE - ANDRZEJ GRUDZIEŃ
inicjacja [łac. initiatio ‘wtajemniczenie’], jeden z podstawowych obrzędów obecnych w każdej kulturze, służący zaznaczeniu momentu zmiany statusu jednostek lub całych grup społecznych; - Encyklopedia PWN

 

Chaos egzystencji zatraca we mnie kontakt z wewnętrznym głosem duszy. Presja otoczenia osłabia poczucie wewnętrznej pewności i powoduje, że szukam alternatywnych sposobów na zdefiniowanie własnego istnienia. Bywam tam gdzie nas zobaczą, kupuję to co daje mi iluzoryczne szczęście, podróżuję do miejsc masowego zachwytu. Oddalam się od samego siebie. Coś we mnie umiera, okazuje się, że życie wymaga ode mnie złożenia ofiary. 

Odkrywam siebie poprzez desperackie ucieczki w uzależnienia, nerwice, uporczywe fobie, głębokie depresje, które pozbawiają życiowej energii. Szukam drogi życia, iluzorycznej wolności istnienia aby nie stało się mitem ale baśnią, której zakończenie budzi nadzieje na przyszłość i zapewnia, że wszystko dobrze się skończy.

Sztuka jako moje nowe sacrum dokonuje zmian materii i ducha. 

Inicjacja jest operacją na ludzkiej tożsamości. W trakcie przemian pojawiają się rany symboliczne leczone przez afirmacje nowych wartości. Sacrum jest bardzo przydatna w interpretowaniu, rozumieniu i odczuwaniu.

Doświadczam harmonii w duszy, sensu własnego człowieczeństwa. Jestem w miejscu, w którym właśnie tak a nie inaczej chcę żyć.


Koordynat GPS miejsca: 50.0380000°N, 22.0033435°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.


 

 

Miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF, ul. Matejki 10
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa