Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-02-03 - 2023-03-04

Wystawa pt. ”MINĄŁ ROK"

O wystawie:

 

"Minął Rok” to fotograficzny zapis stanu ducha na przestrzeni jednego roku. Regularne rejestrowanie samego siebie przez 365 dni tworzy wyjątkową dokumentację upływu czasu i codziennych emocji, często bardzo mocnych, które dodatkowo umykają z pamięci w naszej pogoni do przodu.

 

Prezentowane prace obejmują wszystkie trzy części tego długoterminowego, osobistego projektu. Pierwszy cykl fotografii powstał w latach 2001 – 2002 i był prezentowany w galeriach w Krakowie, Warszawie oraz wielu innych miejscach w Polsce. Kolejna odsłona powstała 10 lat temu (2011 - 2012) i była wystawiona w m.in. w Ney Gallery. Ostatni, najnowszy cykl fotografii obejmuje lata 2021-2022 i miał swoją premierę jesienią 2022 roku w warszawskiej Galerii LeGuern.

 

 

O autorze

 

Tomek Sikora - Fotograf, twórca plakatów oraz ilustracji książkowych, współpracownik agencji reklamowych, laureat licznych nagród. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz blisko stu wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany

za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii gdzie mieszkał i pracował przez wiele lat.

Wykonał międzynarodowe kampanie reklamowe dla Hoteli Sheraton, Intercontynental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku - wraz z Andrzejem Świetlikiem - powołał do życia Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

 

Partnerzy wystawy: Fujifilm Polska, Artibo Polska, Fotopoker.pl, ZAIKS

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0367100°N, 22.0015100°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa