Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2023-01-13 - 2023-02-08

Wystawa fotografii Bogdana Kułakowskiego w Galerii Nierzeczywistej RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na wystawę rozpoczynającą sezon wystaw w Nowym Roku w Galerii Nierzeczywistej.

 

Na rozpoczęcie roku mamy dla Państwa wspaniałą wystawę dokumentalną oraz spotkanie z samym Autorem Bogdanem Kułakowskim.

Bogdan Kułakowski-fotoreporter pracujący na Śląsku, ur. w 1944. w Rzeszowie.
Fotografią prasową zajmuje się od 1962 roku. Członek legendarnego Gliwickiego Towarzystwa Fotograficznego. Pracował etatowo w dziennikach i tygodnikach wydawanych na Górnym Śląsku. Kierował działami fotoreporterskimi „Panoramy”, „Katolika”, „Gościa Niedzielnego”, „Trybuny Górniczej”, „Dziennika Zachodniego”. Sporadycznie pracuje na planach filmowych jako fotosista.
Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów profesjonalnej fotografii reportażowej. Ostatnia (2016, w Katowicach, Gliwicach, Tychach) duża wystawa autorska „Bogdan Kułakowski-Fotografie” Współautor fotograficzno-poetyckiej książki F.M.R.ydy. W 1980 roku wyróżnienie (II nagroda)World Press Photo w kategorii życie codzienne, za zdjęcie „Ostatnia jazda” („Ist last ride”).
Obecnie fotograf niezależny.

 

Wystawa (tyt. Bogdan Kułakowski-fotografie) powstała ze zdjęć wykonanych podczas sześćdziesięciu lat (najstarsze zdjęcie na wystawie z 1963r.) zawodowego fotografowania Bogdana Kułakowskiego. Większość z nich nigdy nie była publikowana. To typowe fotoreporterskie, dokumentalne zdjęcia (pojedyncze i fotoreportaże) z „szuflady”, takie których nie udało się sprzedać bo były „nie na temat”, lub „obok” realizowanych codziennie materiałów dla prasy. Ukazują jednak sposób rejestracji i zrozumienia chwili przez autora. Zdjęcia pozornie nieważne i o niczym, ale mocne w wymowie. Wszystkie pozbawione jakiejkolwiek reżyserii, nacechowane są opanowaniem warsztatu autora. Pokazywane znajomym wzbudzały zawsze duże zainteresowanie.

To wystawa refleksji na widok uwiecznionej sytuacji. Wszystkie tworzą dokument ludzi, ich zachowań, miejsca i czasu w którym zostały wykonane.
Wystawa eksponowana była w Katowicach (Budynek Radia Katowice), w Gliwicach (Stacja Artystyczna Rynek) i w Tychach ( Miejska Galeria Sztuki OBOK)

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0380000°N, 22.0033435°E


Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

 

Miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF, ul. Matejki 10
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa