Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-12-02 19:00

Spotkanie z pieśniarką, aktorką, dziennikarką i pisarką – Joanną Rawik

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie – Wypożyczalnia Główna zaprasza na spotkanie z pieśniarką, aktorką, dziennikarką i pisarką – Joanną Rawik.

 

Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

[MIEJSCE]           Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33 a

[TERMIN]            2 grudnia 2022 r., godz. 19.00

 

Joanna Rawik to znakomita pieśniarka, aktorka, dziennikarka, pisarka i publicystka. Ma w swoim dorobku 12 książek, współpracowała z wieloma czasopismami. Jest propagatorką wiedzy o Edith Piaf i wykonawczynią jej piosenek. Wystąpiła w paryskiej Olimpii. Była wykładowcą historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Do Polski, do Wrocławia przybyła w 1947 roku. Do trzynastego roku życia nie znała języka polskiego, choć mówiła już po rumuńsku, niemiecku i francusku. Pseudonim Joanna Rawik przyjęła pod wpływem lektury "Łuku triumfalnego" Ericha Marii Remarque'a. Nadal jest aktywna, koncertuje, prowadzi audycje radiowe. Najbardziej znane utwory z repertuaru Joanny Rawik to: "Romantycznie (Kocham świat)", "Po co nam to było", "Nie chodź tą ulicą", "Nie z każdej mąki będzie chleb", "Kiedy iść to daleko", "Czy to ty Warszawo?", "Nieproszony gość", "Ołowiane żołnierzyki" (w tym utworze śpiewa także po rumuńsku).

 

Joanna Rawik opowie o niedawnym pobycie w Bukareszcie, stolicy kraju swojego urodzenia i dzieciństwa. We wrześniu br. złożyła wizytę w Rumunii wraz z prezesem Krzysztofem Skowrońskim i dziennikarzami Radia Wnet. Będzie mowa także o audycjach radiowych pt. "Sztuka jest magią", które w każdy poniedziałek od ponad dwóch lat przygotowuje i prowadzi w Radiu Wnet, zapraszając ciekawych gości i opowiadając o ważnych wydarzeniach i osobach ze świata kultury, tych  aktualnych jak i tych, które przeszły już do historii.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0263200°N, 21.9909972°E
 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie - Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33 A
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa