Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-09-22 17:00

Spotkanie autorskie z Ryszardem Mściszem w ramach Rzeszowskich Czwartków Literackich

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie zapraszają na spotkanie autorskie z Ryszardem Mściszem w ramach Rzeszowskich Czwartków Literackich.

 

[MIEJSCE]           Budynek Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, ul. Sokoła 13 Wstęp wolny

[TERMIN]            22 września 2022, godz. 17:00

 

 

Ryszard Mścisz – emerytowany polonista, całe życie związany z miejscowością Jeżowe w powiecie niżańskim. Zadebiutował tomikiem „Życie to tylko impresje” w 2000 roku. Kolejne tomiki: „Wibracje” oraz zbiór tekstów satyrycznych „Zezem na świat” wydanych przez „Bibliotekę Frazy”. Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne „Fraza” wydało także dwa kolejne jego tomiki: „Na strunach lat” (2004) oraz „Roześnienie” (2007). Następny tomik pt. „Strumienie poezji” został wydany przez stalowowolskie Wydawnictwo Sztafeta (2010). Kolejną jego książką był zbiór tekstów satyrycznych „Swojski diabeł i inne humoreski”, wydany w 2012 r. przez Wydawnictwo Sztafeta. To samo wydawnictwo przygotowało jego tomik poetycki „Korytarze słów”, który ukazał się w 2014 r. W 2016 roku ukazał się jego zbiór recenzji „Czytanie nieobojętne”, zaś w roku 2018 zbiór opowiadań „Życie (u)daje szkołę”. Obie książki wydał autor własnym sumptem, a jako miejsce wydania widnieje Jeżowe. Najnowsza książka to tomik „Kołatanie do wrót nocy”, który w roku 2018 wydał Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu.

 

Tomik „Na strunach lat” przyniosło Autorowi „Złote Pióro” nadane przez Rzeszowski Oddział Związku Literatów Polskich za 2004 r. w kategorii poezji.  Za zbiór tekstów satyrycznych „Swojski diabeł i inne humoreski” otrzymał kolejne „Złote Pióro” w 2012 roku. W 2017 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od ministra Piotra Glińskiego.

 

Wieloletni współpracownik kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie. Należy również do Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0391600°N, 22.0000027°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

 

 

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, ul. Sokoła 13
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa