Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-29 - 2022-08-31

Wystawa Daniela Mroza pt. Kontrasty w Galerii Nierzeczywistej RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza do Galerii Nierzeczywistej RSF na wystawę Daniela Mroza pt. Kontrasty.

 

Autor urodził się w Janowie Lubelskim, jest fotografem, animatorem artystycznym, a z zamiłowania muzykiem. Ukończył Edukację i Animację Artystyczną na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Fotografię na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Jest nauczycielem i wykładowcą fotografii. Współpracownikiem „Forum” Polska Agencja Fotografów. Finalistą Grand Press Photo 2015 w kat. życie codzienne.

 

Najważniejsze wystawy indywidualne  

-   Puławska Galeria Sztuki  

-   Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim  

-   Galeria Muzealna - Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim  

-   Galeria Polskiego Radia Lublin  

-   Zamojski Dom Kultury  

-   Galeria Sztuki „Nowy Warzywniak” Gdańsk  

-   Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach  

-   Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym  

 

Wystawy zbiorowe  

-   Grand Press Photo  

-   FotoArtFestiwal - Foto Open - Bielsko Biała  

-   Puławska Galeria Sztuki  

 

Tak pisze Autor o samej wystawie:


Wybrane prace to zbiór fotografii powstałych w okresie kilku lat, do których niejednokrotnie powracałem starając się je udoskonalić. Powroty do sesji zdjęciowych nacechowane były chęcią kolejnych eksperymentów z ciałem, przestrzenią, strukturą i światłem. Wszystkie zaprezentowane prace są efektem długich godzin spędzonych w studio - strona wizualna fotografii nie powstała na skutek przeróbek graficznych, a za pomocą odpowiednich technik naświetlania fotografii. Warsztat pracy jakim się posługiwałem podczas realizacji zdjęć to nie tylko technika cyfrowa ale i analogowa na materiale średnioformatowym.
Prezentowane prace skomponowane są na zasadzie kontrastów: czerń i biel, akt i abstrakcja, a wreszcie: łagodność i agresja. Wybór surowej monochromatycznej fotografii zmusza widza do odejścia od klasycznie pojmowanej estetyki fotografii aktu i ogólnemu nurtowi przeestetyzowania fotografii.
Zestawienie delikatnego kobiecego ciała i często agresywnych form abstrakcyjnych powoduje pewnego rodzaju dysonans, jako pesymistyczną metaforę współczesnego świata, bezwzględnego dla słabych, nadwrażliwych lub z różnych powodów podatnych na prześladowania.
Przestrzeń i struktura, która powstała na fotografiach to upust pewnych emocji, emocji które nawarstwiały i kumulowały się w mojej głowie będąc aktywnym uczestnikiem i obserwatorem życia społeczno - kulturalnego, emocji często burzliwych i niejednokrotnie sprzecznych wręcz dualistycznych.
Prezentowane prace to fotografia osobista wręcz terapeutyczna, oczyszczająca mój umysł.

 

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0380000°N, 22.0033435°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF, ul. Matejki 10
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa