Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-30 09:30

WARSZTAT Z FILMOWANIA z Krystianem Bielatowiczem

Zapraszamy do udziału w praktycznym WARSZTACIE Z FILMOWANIA z Krystianem Bielatowiczem / LightKeeper.pl, realizowanym we współpracy z Panasonic Polska w ramach inauguracyjnej edycji LETNIEJ AKADEMII FOTOGRAFII GFMR.

 

Kiedy: 30 lipca / sobota / @ 9:30 - 18:30

Gdzie: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa / #GFMR #na_pietrze

Partnerem strategicznym warsztatów jest Panasonic - producent aparatów i obiektywów serii LUMIX

---

O warsztatach:

Krystian Bielatowicz poprowadzi autorski warsztat filmowca dzieląc się swoją niebywałą pasją i wieloletnim doświadczeniem z realizacji ponad 200 materiałów wideo (dokumenty, wywiady, poradniki, teledyski i inne). W czasie zajęć każdy z uczestników będzie miał szansę poznania konkretnych narzędzi oraz poszerzenia swojej wiedzy o najbardziej istotne, praktyczne aspekty filmowania. Dowie się, jak realizować krótkie formy wideo, zwracając uwagę na historię opowieści, relacje z bohaterami czy aspekty pracę w roli reżysera i operatora jednocześnie.

Każdy uczestnik może zabrać ze sobą jeden film do dyskusji na temat mocnych i słabych stron materiału. To ważna część warsztatu, która dzięki wspólnej analizie będzie stanowiła pretekst do rozmowy o różnych podejściach do filmowania oraz postrzegania rzeczywistości będącej przestrzenią pracy filmowca.

W trakcie warsztatów prowadzący zaprezentuje swoje najważniejsze projekty, omówi krok po kroku proces ich powstawania i montażu i zwróci uwagę słuchaczy na kluczowe etapy pracy w procesie obróbki kolorystycznej i końcowego montażu materiału. Będzie to również doskonała okazja na zapoznanie się ze sprzętem, którym autor pracuje na co dzień.

Warsztatom będzie towarzyszyła Strefa Testowa LUMIX w ramach Panasonic Open Day Rzeszów. Każdy z uczestników będzie miał doskonałą okazję, aby poznać i osobiście przetestować zarówno najnowsze aparaty serii LUMIX jak również całe portfolio doskonałych obiektywów japońskiego producenta.

---

Zgłoszenia i zasady rekrutacji uczestników:

Zapisy na warsztaty przyjmowane są w dniach od 5 do 15 lipca b.r. (do godziny 20:00), wyłącznie w formie mailowej, na adres: .

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia, podając w tytule swoje imię i nazwisko wg poniższego szablonu:

2022_LUMIX_GFMR_Imię_Nazwisko

W treści maila należy podać numer telefonu kontaktowego, link do autorskiego portfolio wideo lub kanału Social Media oraz krótkie (maksimum 3 zdania) uzasadnienie uczestnictwa w zajęciach.

Uwaga: brak któregokolwiek z tych elementów skutkował będzie odrzuceniem zgłoszenia.

 

Liczba miejsc ograniczona. Ostateczna grupa 15 uczestników zajęć zostanie wyłoniona przez prowadzącego na podstawie analizy portfolio przesłanego w zgłoszeniu oraz uzasadnienia chęci udziału w warsztatach.

Wszystkie wybrane osoby poinformujemy mailowo o fakcie zakwalifikowania do udziału w warsztatach, do piątku, 22 lipca do godziny 20:00, przesyłając jednocześnie ostateczną agendę zajęć.

 

Regulamin warsztatów:

https://fotogaleria.erzeszow.pl/wp-content/uploads/2022/07/Regulamin-warsztatow-Letnia-Akademia-Fotografii-LUMIX-2022.pdf

 

Wszelkie pytania prosimy kierować mailowo () lub telefonicznie, dzwoniąc na numer (17) 748 11 05 lub (+48) 693 289 590, w godzinach od 8:00 do 20:00.

---

Prowadzący:

Krystian Artur Bielatowicz jest filmowcem, fotografem, a także Ambasadorem Panasonic Polska, Peak Design i Synco. Od 2000 roku rozwija swój wizualny język dokumentalisty, współpracując m. in. z National Geographic Polska, Polityka, Panasonic, jak również agencjami reklamowymi i podmiotami komercyjnymi. Jako założyciel portalu LIGHT KEEPER realizuje szeroki zakres form dokumentalnych na rynku komercyjnym.

Prace Krystiana były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane, m.in. w konkursie Neewsweek Polska (za film dokumentalny „Pasterze”), BZWBK Press Foto (pierwsze miejsce za film dokumentalny „Majowie. Strażnicy czasu" i wyróżnienie za fotokast „Wall Street”) czy też Responsible Film Festival 2018 (wyróżnienie Srebrnej Tarczy w kategorii NGO - Save the Baltic! Stop oil spill! za spot zrealizowany w 2018 roku dla Fundacji MARE). W tym samym roku zajął też pierwsze miejsce na Drone Film Festival Legnica za film pt. “WILD KAMCHATKA”.

 

#GFMR #na_pietrze #KrystianBielatowicz #LightKeeper #Panasonic #Lumix #AkademiaGFMR

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0367100°N, 22.0015100°E

 

Do pobrania: grafika promująca wydarzenie.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa