Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-14 20:30

LETNIE KINO O FOTOGRAFII GFMR - VOL. 2: McCURRY. W POGONI ZA KOLOREM

Zapraszamy na kolejną, otwartą projekcję filmową realizowaną w ramach tegorocznej edycji LETNIEGO KINA O FOTOGRAFII GFMR!

VOL.2: McCURRY. W POGONI ZA KOLOREM.

 

 

reż. Denis Delestrac

 

Hiszpania, Wlk. Brytania, 2021, 93 min.

 

kiedy: 14 lipca / czwartek /

gdzie: #GFMR #na_pietrze

początek projekcji: 20:30

wstęp wolny

 

---

 

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Steve'a McCurry'ego – autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę.

Film, który powstawał przez pięć lat, przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. Spędził ten czas samotnie, w ciągłym ruchu, z traumą, która często towarzyszyła jego pracy. Poznajemy kluczowe momenty jego dzieciństwa w Pensylwanii, w tym chorobę matki i poważny uraz ręki, a także liczne podróże po świecie, w trakcie których starał się w jednym kadrze przedstawić złożoność ludzkiego życia. W Indiach McCurry, który wówczas fotografował w czerni i bieli, doznał objawienia. Zaczął używać kolorowej kliszy, odkrywając, że kolor pozwala mu pokazać świat w jego pełnej, olśniewającej różnorodności. W filmie wywiady z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i samym fotografem przybliżają nam historie kryjące się za jego zdjęciami.

Obserwujemy także poszczególne etapy procesu twórczego McCurry’ego, poznajemy niepublikowane do tej pory zdjęcia, jesteśmy świadkami zaangażowania w rejestrowanie kroniki naszych czasów, a przede wszystkim próby uchwycenia tego, co definiuje i jednoczy dziś ludzkość - wyścigu z czasem w coraz bardziej podzielonym kulturowo świecie.

---

#GFMR #na_pietrze #KinooFotografii #KulturawRzeszowie

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0367100°N, 22.0015100°E

 

Do pobrania: grafika promująca wydarzenie.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, ul. 3 Maja 9
Organizator: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa