Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-08 21:00

50 dni do Rockowej Nocy w Rzeszowie

17. edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie nabiera rozpędu. 8 lipca o godzinie 21.00 Estrada Rzeszowska zaprasza na before w Rzeszowskich Piwnicach, podczas którego nastąpi ogłoszenie pełnego line-upu dwóch dni festiwalu i kilku z planowanych atrakcji dodatkowych.

 

Rockowa Noc w Rzeszowie to festiwal o mocnych korzeniach. W 2022 roku odbędzie się już jego 17. edycja. Jego coroczną tradycją jest walka młodych kapel o statuetkę Tadeusza Nalepy. Zgłoszenia można przesyłać do końca lipca – regulamin dostępny jest pod linkiem http://rockowanoc.pl/konkurs/.

 

Rockowa Noc to także koncerty gwiazd, a w tym roku grania będzie więcej niż dotychczas. Już wiadomo, że na Rockowej Nocy 2022 wystąpią Dezerter, Turbo, KSU, Riverside, Tides from Nebula. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji.

 

8 lipca w Rzeszowskich Piwnicach, dokładnie 50 dni przed festiwalem, odbędzie się koncert Jesus Chrysler Suicide. Kapela wraca po 6 latach przerwy z nową płytą "Rexpublica Lunatica”, która jest rozwinięciem stylu zapoczątkowanego na krążkach "Schizovirus" czy "Rhesus Admirabilis", w których mieszają się ze sobą różne odmiany alternatywnego rocka, między innymi industrial rock, punk, stoner, czy progressive rock. Album został zmiksowany i zmasterowany przez Haldora Grunberga, znanego ze współpracy z takimi zespołami jak: Behemoth, czy Me And That Man, a większość tekstów zawartych na płycie napisał Jacek Sadło. Wejściówki na koncert można nabyć pod linkiem: https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/repertoire/2022-07-08/date.html.

 

Każdy uczestnik koncertu Jesus Chrysler Suicide otrzyma na miejscu wydarzenia kod rabatowy uprawniający do nabycia karnetu na Rockową Noc 2022 z upustem w wysokości 50%. Estrada Rzeszowska ogłosi też wówczas nazwiska kolejnych artystów, których usłyszymy w sierpniu na festiwalowej scenie i uruchomi sprzedaż biletów jednodniowych na Rockową Noc 2022 oraz karnetów na pole namiotowe. Pojawią się też informacje o atrakcjach dodatkowych przygotowanych między innymi przez motocyklistów ze Steel Roses MC East Gate.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0375600°N, 22.0041278°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice, Rynek 26
Organizator: Estrada Rzeszowska
Udział: Płatny
Koszt udziału: 40,00 zł

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa