Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-07 18:00 - 2022-08-07

Wystawa artystów ze Stowarzyszenia Hadron "In Between Pomiędzy"

Zita Aranyász / Gabriella B. Nagy / Dóra Bori / Miklós János Boros / Márta Gabulya  / Tamás Havasi / Edit Huszthy / Judit Komlódi /  Dóra Eszter Molnár /  Erika Németh / Zsuzsanna Piti / Gergely Sárréti / Elvira Timár / Lilla Váczi /

 

Kiedy kilka lat temu miałem możliwość poznać prace artystów węgierskich ze stowarzyszenia „Hadron”, podczas mojego pobytu na Węgrzech, w partnerskim dla Rzeszowa mieście Nyiregyhaza, uzmysłowiłem sobie jak mała jest moja wiedza o sztuce współczesnej Węgier i jak ciekawa może to być propozycja dla polskiej publiczności.

 

Co dziwne we współczesnym globalnym świecie, nie jest to spowodowane niebotyczną odległością która nas dzieli liczoną w tysiące kilometrów ani faktem położenia naszych krajów na różnych kontynentach, jesteśmy przecież sąsiadami „z za między” a dystans między nami to tylko 300 kilometrów , mamy wspólną historię i darzymy się sympatią - więc dlaczego tak się dzieje? Postanowiliśmy to zmienić.

 

Ta wystawa jest próbą przybliżenia innego spojrzenia na sztukę współczesną z perspektywy artystów węgierskich. Pytania które zadają w swojej twórczości bazującej na własnej tradycji, w wielu wypadkach są tożsame do poszukiwań polskich artystów, a szukanie własnej stylistyki i swojego języka wypowiedzi artystycznej dają nam, szanse na lepsze zrozumienie tego co nas łączy, dzieli, niepokoi, dając odpowiedzi zrozumiałe dla każdego. Sztuka po raz kolejny staje się łącznikiem narodów ponad podziałami, a wystawa ciekawą propozycją do poznania nowych prac węgierskich artystów.

 

 

Zapraszam na wystawę.

 

Kurator artysta malarz Maciej Majewski.


Koordynat GPS miejsca: 50.0387000°N, 22.0075267°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, ul. Jana III Sobieskiego 18
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa