Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-07 17:00

Wernisaż wystawy rysunków i akwarel Alicji Nikiel „Maroko, szkice podróżne”

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie zaprasza na wystawę rysunków i akwarel Alicji Nikiel „Maroko, szkice podróżne"

Wystawa dostępna będzie od 7 lipca do 15 września 2022 r. w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6.

Wernisaż odbędzie się 7 lipca 2022 o godz. 17:00.

 

Prezentowane na wystawie prace przeniosą odbiorców w fascynującą podróż do krainy orientalnej sztuki i tradycji. Zabiorą w świat marokańskich kolorów, zapachów i dźwięków. Ekspozycja stanowi swoisty pamiętnik, wspomnienie z podróży i jak mówi sama autorka: 

„Maroko uwodzi od pierwszego wejrzenia, olśniewa światłem, intensywnością koloru, rytmami form. Impuls, by udokumentować własne impresje tego, kuszącego swą innością kraju był ogromny; choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była mirażem; by urealnić go dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, jakby tylko wtedy można było odkryć tajemnicę jego piękna.

Moje prace są bardzo subiektywnym obrazem Maroka, brak tu pocztówkowych ujęć.

Większość prac to próba wejrzenia w niewielki fragment rzeczywistości, na którym skupiłam swoją uwagę; część prac pozostaje niedokończona, tak by ich kontynuacja dobiegała już w sferze życia marokańskiego świata. Pozostaje jedynie zanurzyć się w nurt tego życia...”

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0352900°N, 22.0012400°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Muzeum Okręgowe, ul. 3 Maja 19
Organizator: Muzeum Okręgowe
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa