Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-09

Zawody Toughest Firefighter Challenge

09.07.2022 r. na parkingu Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się ogólnopolskie zawody pożarnicze Toughest Firefighter Challenge połączone z piknikiem rodzinnym. Będzie to kolejne z wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok w ramach obchodów jubileuszu 150-lecia rzeszowskiej straży pożarnej objętych patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

 

Zawody TFC to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby w podziale bojowym. Podstawową ideą przyświecającą rywalizacji jest szeroko pojęta sprawność fizyczna ratowników. Podczas startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku, dodatkowo działają pod presją czasu. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonymi aparatami ochrony dróg oddechowych.

 

Celem zawodów jest m. in.:

  • podniesienie i sprawdzenie sprawności fizycznej strażaków,
  • popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej oraz zawodu strażaka.

Zawody TFC w Rzeszowie będą pierwszym tego typu wydarzeniem sportowym na Podkarpaciu. Zawodnicy startować będą indywidualnie, w tandemach oraz zespołowo w sztafecie.

 

Ponadto przewidziano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi: zawody dla najmłodszych na mini torze, konkurencje i zabawy z animatorem, strefę edukacyjną przybliżającą zagadnienia z zakresu ratownictwa specjalistycznego, strefę gastronomiczną z food truck-ami. Zwieńczeniem zawodów będzie koncert zespołu Rifformacja.

 

Do pobrania:

plakat wydarzenia

zaproszenie

 

Materiały nadesłane przez organizatora.

Miejsce: Parking Hali "Podpromie"
Organizator: Państwowa Straż Pożarna, Pod Skrzydłem Anioła
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa