Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2022-07-01 18:00

Wernisaż wystawy fotografii autorstwa członków RSF pod tytułem „Bieszczady – Nasiczne magiczne„

Miejsce wystawy – Galeria Nierzeczywista RSF, ul. J. Matejki 10, Rzeszów
Wernisaż – piątek 01.07.2022 r., godz. 18:00
Czas trwania wystawy – do 10.08.2022 r.

 

Bieszczady – Nasiczne magiczne

Historię zdjęć, które członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego prezentują w ramach tej wystawy należałoby zacząć od stwierdzenia „To nie tak miało być…”. Nie „tak” – czyli nie w trwającym nieprzerwanie przez dwie doby opadzie gęstego śniegu, w którym upłynął nam weekend w drugiej połowie stycznia bieżącego roku. A spędziliśmy go dzięki gościnności pana Jana Czechowicza w należącym do niego „Domu na skraju parku” posadowionym we wsi Nasiczne, w samym środku Bieszczadów. W miejscu niewątpliwie pięknym. O każdej porze roku i w każdych warunkach pogodowych.
Cóż, jak to mówią, w dobrych warunkach każdy potrafi zrobić dobre zdjęcie. W trudnych – to już wyzwanie. I na pokonywaniu wyzwań upłynęły nam te dwa plenerowe dni. W pięknym, spokojnie padającym śniegu, którego przyrastającą warstwę z pewnym niepokojem obserwowaliśmy. Efekty naszych zmagań z zimową aurą możecie Państwo zobaczyć na przedstawionych fotografiach. Oglądane w lipcu, przyjemnie chłodzą. Nie widać na nich bieszczadzkich przestrzeni, bo śnieg zawęził ogląd świata, ograniczył widoczność, zredukował głębię. Ale też uczynił rzeczywistość bajkowo piękną.
Mamy nadzieję, że przy dwunastu autorach udało nam się pokazać pewną różnorodność spojrzenia na pozornie monotonny śnieżny krajobraz i  oglądanie naszej wystawy będzie dla odbiorców przyjemnością. Wśród nasiczniańskich fotografii są obrazy uniwersalnie zimowe, ale są też takie, które mogły powstać tylko tam i wtedy. A za możliwość spędzenia dwóch dni w plenerowym „tam” pozostajemy właścicielowi „Domu na skraju parku” niezmiernie i niezmiennie wdzięczni.

Elżbieta Rokosz


Autorzy wystawy: Martina Bieniarz, Marek Cupryś, Paweł Jakubowski, Stanisław Karcz, Małgorzata Korzec, Jolanta Kyc, Elżbieta Rokosz, Rafał Orłowski, Jerzy Skiba, Katarzyna Warańska, Alicja Wysocka, Artur Wysocki.

 

Koordynat GPS miejsca: 50.0380000°N, 22.0033435°E

 

Do pobrania: plakat wydarzenia.

Grafika nadesłana przez organizatora.

Miejsce: Galeria Nierzeczywista RSF, ul. Matejki 10
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa