Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2021-12-20 - 2022-01-31

W Rzeszowie powstanie nowy mural. Będzie związany z Tomaszem Stańko

W Rzeszowie powstanie nowy mural. Będzie związany z Tomaszem Stańko

Prace nad kolejnym muralem w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 15 grudnia.

Będzie to grafika Joanny Stańko, którą artystka podarowała swojemu mężowi – Tomaszowi Stańko, w latach 80-tych.  

Partnerem przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

 

Już wkrótce rzeszowski street art wzbogaci się o mural związany z Tomaszem Stańko – urodzonym w Rzeszowie światowej sławy trębaczem jazzowym i kompozytorem. Uroczyste odsłonięcie malunku zaplanowano w 2022 roku – w 80-tą rocznicę urodzin artysty.

Wielkoformatowa grafika będzie umiejscowiona na ścianie budynku przy ulicy Hetmańskiej 16 i wykonana na podstawie grafiki autorstwa Joanny Stańko, żony Tomasza Stańko, którą artystka podarowała jazzmanowi w latach 80-tych.

Mural będzie miał wymiary ok. 11x11 metrów, a namalują go artyści z Good Looking Studio. Partnerem całego przedsięwzięcia jest Narodowe Centrum Kultury.

Mural to jeden z wielu elementów upamiętniających Tomasza Stańko i jego twórczość w stolicy Podkarpacia. Codziennie w samo południe na rzeszowskim Rynku rozbrzmiewa hejnał kompozycji jazzmana, co roku natomiast w sezonie letnim z inicjatywy Anny Stańko – córki muzyka,  Miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska przy współpracy z  Fundacją imienia Tomasza Stańko organizuje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko – wydarzenie muzyczne, podczas którego w Rzeszowie można usłyszeć najlepszych polskich i zagranicznych artystów związanych ze Stańko lub inspirujących się jego twórczością.


 

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa