Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2021-09-30 - 2021-12-31

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty prowadzi nabór do grupy tanecznej i kapeli

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty działający w Rzeszowskim Domu Kultury prowadzi nabór do grupy tanecznej oraz kapeli.

Członkostwo w zespole to gwarancja mile spędzonego czasu i rozwoju talentów artystycznych, jak również szansa na zwiedzenie malowniczych zakątków Polski, Europy i świata.

 

Do Karpat dołączyć mogą osoby powyżej 16 roku życia, a zapisy przyjmowane są podczas odbywających się zajęć otwartych.

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki  i Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury.

W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, skupiającej zespoły ludowe z całego świata.

Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy, gdzie zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Zdobył także wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą.

Najważniejsze miejsce w programie grupy zajmują pieśni i tańce z regionu podkarpackiego. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej i muzycznej.

 

Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych. Próby taneczne odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przy ul. Staromiejskiej 43a, jak również w środy w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, gdzie w godzinach 18:00-20:00 odbywają się także próby kapeli.

 

Mailowy kontakt w sprawie zapisów możliwy na adres: zpit_karpaty@interia.pl         

Miejsce: Rzeszowski Dom Kultury
Organizator: Rzeszowski Dom Kultury
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa