Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2020-09-17 - 2020-10-15

Wystwawy w Rzeszowskim BWA

Biuro Wystawa Artystycznych zaprasza do 15.10.2020 na Wystawy: Zbigniew Ważydrąg - collage, malarstwo, rysunek, 32. Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki - grafika ,malarstwo, rysunek

 

Zbigniew Ważydrąg  - Urodzony w 1952 roku w Borku pod Bochnią. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1971-1980 na wydziałach rzeźby, konserwacji i malarstwa w pracowniach prof. Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Łakomskiego
i Włodzimierza Buczka. Uprawia działalność artystyczną w zakresie rzeźby, rysunku, fotografii, malarstwa i ilustracji. Jak mówi - ciągle jeszcze mu nie przeszło - pisze wiersze i maluje chociaż czasami nie wie dla kogo.

W chwilach załamań przypomina sobie słowa starego przyjaciela karmelity bosego z Krakowa ojca Sylwana: „Maluj, to ma sens. Maluj dla Pana Boga, nawet gdybyś miał to za chwile podrzeć.

W ten sposób będzie to również dla ludzi. Będzie powiększać w tym świecie dobro i piękno”. Przez kilkanaście lat mieszkania w Krakowie nadal jest związany z tym środowiskiem artystycznym.

Tu miał wiele wystaw indywidualnych jak również w innych miastach w Polsce. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i poplenerowych.

W ostatnich dziewięciu latach uczestniczył w plenerze malarskim w Boguchwale, co stało się początkiem nowego szlaku rozwoju artystycznego i przyjaźni z ludźmi I samym miastem Rzeszowem.


 

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych
Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa