Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2020-08-05 18:00

Spotkanie z Alkiem Rogozińskim – autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych

5.08.2020 ( środa )

Godz.18.00

Spotkanie z Alkiem Rogozińskim – autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Alkiem Rogozińskim – autorem komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, które odbędzie się 5 sierpnia 2020 r. o godzinie 18.00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Iwona Piętak.

Spotkanie jest bezpłatne. Aby się zarejestrować, należy wpisać się imieniem i adresem emailowym, REJESTRACJA NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALKIEM ROGOZIŃSKIM W WIMBP W RZESZOWIE

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Spotkanie w ramach projektu „Spotkajmy się online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Alek Rogoziński - dziennikarz, redaktor, pisarz - twórca opowiadań, komedii kryminalnych i powieści obyczajowych, pasjonat muzyki oraz podróży. Karierę zawodową zaczynał w połowie lat 90. w Rozgłośni Harcerskiej, później był prezenterem w warszawskich studiach Radia Plus i Radia Kolor oraz współpracownikiem i redaktorem, m.in. pism „Boutique” i „Party”.

Literacko zadebiutował w 2015 roku książką „Ukochany z piekła rodem”, ale prawdziwą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”). W 2017 r. podobną nominację zdobyła powieść „Do trzech razy śmierć”, a dwie kolejne - „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” - zajęły pierwsze miejsce w internetowym plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Nakład wszystkich 12 powieści jego autorstwa przekroczył już ćwierć miliona egzemplarzy, a sekretem ich popularności wśród czytelników są zarówno wyraziste kobiece bohaterki, jak też umiejętne łączenie humoru i kryminalnej intrygi, porównywalne z twórczością „królowej polskiego kryminału”, Joanny Chmielewskiej

Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie
Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa