Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2020-06-01 - 2020-06-15

Kultura w Twojej miejscowości - badania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Kultura w Twojej miejscowości - badania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

 

Kultura na terenie województwa Podkarpackiego jest głównym przedmiotem zainteresowania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury oraz Estrady Rzeszowskiej.

W tym celu opracowano ankietę dotycząca instytucji kulturalnych, ich działalności oraz korzystania z oferty na Podkarpaciu.

 

Kultura jest nieodłączną częścią życia społecznego. Jednak w wielu miejscowościach na Podkarpaciu nadal nie ma domów kultury, bądź słabo się rozwijają ze względu na brak środków finansowych lub niskie zainteresowanie ze strony mieszkańców.

Aktualna sytuacja związana z pandemią wirusa COVID-19 również pogarsza warunki korzystania z oferty kulturalnej na terenie całego kraju. Panujące warunki skłoniły Rzeszowski Inkubator Kultury do przygotowania badania diagnozującego stan instytucji kultury oraz ich odbiorców.

Informacje zebrane w ankietach i podsumowane w raporcie określą stan kultury oraz pomogą w podjęciu ewentualnych kroków, które pozwolą na rozkwit kulturalnego życia w wielu miejscach, a także zwiększą zainteresowanie społeczności wydarzeniami organizowanymi przez instytucje kultury.

Ankieta przeznaczona dla pracowników instytucji kulturalnych znajduje się pod linkiem: https://forms.gle/KE1wXx8KUGLzYpHN7 , natomiast ankieta dla skierowana do odbiorców oferty kulturalnej instytucji z województwa podkarpackiego tu: https://forms.gle/ZzFsSFaNcormXS4n7 oraz na profilach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury w mediach społecznościowych. Badanie prowadzone jest do 15.06.2020, natomiast raport zostanie opublikowany pod koniec czerwca.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa