Portal informacyjny
o kulturze w Rzeszowie

Kalendarz

2020-04-17 - 2020-11-17

Biuro Programu "Niepodległa" - Projekt „Wiktoria 1920”

17.4.2020 ruszył wyjątkowy cykl historyczny poświęcony Bitwie Warszawskiej.

Przez najbliższe 7 miesięcy, co tydzień w piątek, na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na łamach prasy, publikowane będą materiały, które pokażą jak wyglądały kolejne tygodnie 1920 roku.

Na zbiór, ilustrowany archiwalnymi zdjeciami, złożą się starannie dobrane fragmenty listów, wspomnień, oficjalnych not, odezw i wycinki z prasy.

Projekt „Wiktoria 1920” przygotowało Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Fundacją Ośrodek KARTA.

Materiał można znaleźć m.in. na stronie niepodlegla.gov.pl w zakładce "O Niepodległej". Zapraszamy do czytania i korzystania z wybranych materiałów, również na łamach prasy, portalach lokalnych i stronach internetowych jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury, szkół i organizacji pozarządowych. W przypadku korzystania z pojedynczych notatek lub tygodniowych zestawów prosimy o oznaczenie materiału:

Materiał przygotowany przez Ośrodek KARTA na zlecenie Biura Programu "Niepodległa", w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Materiały za: www.niepodlegla.gov.pl, prawa autorskie: Biuro Programu Niepodległa.
lub
Materiał przygotowany przez Ośrodek KARTA na zlecenie Biura Programu "Niepodległa". Materiały za: www.niepodlegla.gov.pl, prawa autorskie: Biuro Programu Niepodległa.
W sprawie możliwości wykorzystania całej serii prosimy o kontakt bezpośredni z rzecznikiem Biura Programu Niepodległa Kamilem Wnukiem: kwnuk@niepodlegla.gov.pl.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/wiktoria-1920-zapiski-z-czasow-wojny-przypomniane-w-roku-bitwy-warszawskiej/.

Udział: Bezpłatny

Poinformuj nas

Wiesz o ciekawym wydarzeniu odbywającym się w naszym mieście? Chciałbyś poinformować innych o interesującej inicjatywie kulturalnej?
Napisz do nas, a zamieścimy Twoją propozycję w Kalendarzu wydarzeń - skontaktuj się z nami!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakladki

Dla mediów

Newsletter

Szybki kontakt

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa